Sākums Ģimene Kāda ir atšķirība starp amerikāņu un latviešu jaunajām māmiņām? ASV tāds jēdziens kā dekrēts vispār nepastāv!

Kāda ir atšķirība starp amerikāņu un latviešu jaunajām māmiņām? ASV tāds jēdziens kā dekrēts vispār nepastāv!

- freetime.lv
812 Skatījumi

Amerikas Savienotajās Valstīs nepastāv tāds jēdziens kā dekrēts. Gandrīz visas amerikāņu kompānijas jaunajām māmiņām piešķir tikai 90 dienu atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas. Retos gadījumos (attaisnojoša iemesla dēļ) šis periods tiek pagarināts līdz 5-6 mēnešiem.

Bieži vien grūtnieces ASV paņem vairāku nedēļu ilgas brīvdienas pirms dzemdībām, bet pēc tam vēl pāris mēnešus pēc mazuļa piedzimšanas. Kurš tad pēc tam paliek ar jaundzimušo? Auklīte!

Kas ir tā dēvētā bērnu duša ASV?

Bērnu duša (“Baby Shower”) ir amerikāņu tradīcija. Kad sieviete ir pēdējā grūtniecības mēnesī, viņa uzaicina ciemos radus, draugus un visus, ko vēlas satikt. Kopā viņi nodarbojas ar mājas dekorēšanu, gatavo gardumus, organizē izklaides programmu. Visi viesi kaut ko dāvina bērnam, kurš drīzumā nāks pasaulē.

ASV nav pieņemts slēpt grūtniecību

Latviešu sievietēm ir pieņemts, ka nevajag pārāk agri runāt par grūtniecību. Tāpēc visas topošās māmiņas cenšas pēc iespējas ilgāk slēpt šo faktu. Amerikā ir gluži pretēji – ir pieņemts nekavējoties dalīties ar šādām labām ziņām. Sieviete pat var ievietot fotogrāfijas sociālajos tīklos ar atbilstošu komentāru.

ASV dzemdību laikā slimnīcā atrodas gandrīz visi radinieki

Māte, tētis, vīrs, vecmāmiņa, draugi – visi ir līdzās dzemdētājai. Tajā pašā laikā, lai nokļūtu dzemdību nodaļā, sievietei nav jāveic nekādas analīzes.

ASV sievieti izraksta no slimnīcas dzemdību dienā

Amerikā nav pieņemts māti ar bērnu turēt dzemdību namā ilgāk par vienu dienu. Izņēmuma gadījumos māte kopā ar jaudzimušo tiek paturēta dzemdību namā, ja viņai vai bērnam ir komplikācijas vai problēmas, kuru dēļ nepieciešama ilgāka atrašanās ārstniecības iestādē.

ASV neviens negaida 6 mēnešus, lai apsēdinātu mazuli

Uzreiz pēc dzemdībām medmāsa var apsēdināt bērnu. Amerikā mazuļi brauc automašīnā sēdus stāvoklī, sākot no dzimšanas.

ASV sievietes nesēž mājās ar bērnu, bet dzīvo aktīvu dzīvi

Amerikāņu mātēm nepatīk mainīt savu dzīvi pēc bērna piedzimšanas. Viņas apmeklē sporta zāli, peldbaseinu un skaistumkopšanas salonu. Kad bēbītim paliek seši mēneši, viņš uzreiz sāk ceļot tā dēvētajā ķengursomā.

Zīdīšana sabiedriskā vietā ir norma

Amerikā neviens pat nepaskatīsies uz māti, kura ir atkailinājusi krūti un baro bērnu sabiedriskā vietā, jo tā ir izplatīta parādība. Amerikāņu mātes neievēro diētu bērna zīdīšanas laikā un var ieturēt maltīti pat Makdonaldā.

Režīma trūkums

Bērns ir nomodā vēlu? Nekādu problēmu! Guļ līdz pusdienlaikam? Ļauj viņam gulēt! Negrib ēst? Tad paēdīs vēlāk! Amerikā mazulim nav nekāda režīma.

Bērnus nav pieņemts tuntuļot

Vēsā laikā mamma var staigāt sporta kreklā un džinsos, bet bērns sēž ratiņos, apģērbts T-kreklā un biksītēs.

Bērnudārzā bērnus neēdina

Ēdienu kārbas uz bērnudārzu bērni nes no mājām.

Lielākā daļa ģimeņu šķiršanās gadījumā dala bērnus “uz pusēm”

Līdz pilngadībai bērni dzīvo kopā gan ar mammu, gan tēti. Piemēram, septiņas dienas viņi ir pie mammas, bet nākamās septiņas dienas pie tēta.

Kā tev patīk amerikāņu prakse attiecībā uz grūtniecību, dzemdību atvaļinājumu un bērnu audzināšanu? Dalies komentāros!

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm