Sākums Ģimene “Māte izmeta mani no mājas kā suni, bet tagad viņa man pieprasa ŠO …”. Skaudrs jaunas sievietes stāsts

“Māte izmeta mani no mājas kā suni, bet tagad viņa man pieprasa ŠO …”. Skaudrs jaunas sievietes stāsts

- freetime.lv
2479 Skatījumi

Vai pieaugušiem bērniem ir pienākums palīdzēt saviem vecākiem? Tas ir sarežģīts ētisks jautājums, kurā, šķiet, nevajadzētu būt nosacījumam “tu man, es tev”. Bet ja nu nekas īsti nesaista atvases ar vecākiem? Ja nu nevienā no pusēm nav patiesas mīlestības? Mūsu  stāsta varone nonāca tieši šādā situācijā, atsakoties palīdzēt slimajai mātei.

 

“Vai es pareizi rīkojos attiecībā pret savu māti?” Šo jautājumu interneta lietotājiem uzdevusi 19 gadus veca meitene, kuru ar pārmetumiem bombardēja radinieki un draugi, paužot viedokli, ka jaunā sieviete ir savtīgs, zemisks un vienaldzīgs cilvēks. Kāpēc? Jo viņa esot likteņa varā “pametusi slimo māti”. Noskaidrosim, kas par lietu.

 

Mūsu varone uzauga lielā ģimenē: ar vecākiem un četriem vecākiem brāļiem – tagad viņiem ir  attiecīgi 21, 22, 25 un 28 gadi. Tiesa, spriežot pēc visa, viņa bija nemīlēts bērns. Māte loloja dēlus, bet pret meitu viņai nebija siltu jūtu. Tāpēc viņas attieksme pret meiteni allaž ļoti atšķīrās no tās, ko saņēma puikas. Īpaši pēc tam, kad tēvs pameta ģimeni.

 

“Brāļu istabās katru gadu tika veikts pilns remonts, bet es  gadiem ilgi gulēju vienā un tajā pašā gultā. Mamma puikas apbēra ar naudu un dāvanām, iegādājās dārgas videospēles, slavenu zīmolu apģērbus un apavus. Būtībā deva visu, ko viņi gribēja. Nedēļām ilgi atzīmēja zēnu dzimšanas dienas. Bet man nepirka tikpat kā neko, ja nu vienīgi higiēniskās paketes,” atklāj jauniete.

 

Kāpēc? Tāpēc, lai meita sāktu pati apmaksāt “savus tēriņus” un dotu savu artavu komunālo rēķinu apmaksai. Tas izklausās pārsteidzoši divu iemeslu dēļ. Meitene nebija pilngadīga, proti, uz likumīgiem noteikumiem atradās mātes aprūpē, bet tēvs regulāri maksāja uzturlīdzekļus meitai.

 

Beigās meitene rada atbalstu tēva pusē – viņa draugos un rados, lai gan pilnībā nevarēja piedot, ka tēvs viņu pametis šādos apstākļos. Jaunā sieviete aizgāja no mājām un sāka pastāvīgu, mierīgu dzīvi. Pagāja divi gadi. Te pēkšņi māte uzaicināja meitu uz kopīgām vakariņām.

 

“Medicīniskie izmeklējumi atklāja, ka māte ir slima. Izrādījās, ka viņai atlicis gads vai pusotrs līdz brīdim, kad viņa kļūs tik vāja, ka pati nespēs par sevi parūpēties. Un viņa lūdza mani kļūt par viņas aizbildni, jo nevēloties, lai mani brāļi rūpētos par viņu šādā stāvoklī. Un viņa arī negribot, ka to darītu svešs cilvēks,” pavēstīja jauniete.

 

Acīmredzot,  māte bija cerējusi uz pozitīvu atbildi, tāpēc bija patiesi sašutusi par meitas reakciju, kad tā atteicās izpildīt viņas lūgumu un tā vietā ieteica meklēt speciālistu, kas uzņemtos visus aprūpes darbus.

 

Atšķirībā no saziņas vietnes “Facebook” lietotājiem, kuri izlasīja mātes ierakstu par “savtīgo meitu” un nosodīja meiteni,  sociālā tīkla “Reddit” izmantotāji vienbalsīgi atbalstīja mūsu stāsta varoni.

 

“Tu neko neesi mātei parādā. Viņai ir četri bērni, kuros viņa ir ieguldījusi naudu un mīlestību, bet tu neesi viena no tiem. Lai viņa lūdz nepieciešamo atbalstu saviem dārgajiem dēliem,” raksta kāds tīmekļa lietotājs.

 

“Tava māte pļauj to, ko sēja. Viņa mēģināja iekasēt īres maksu no nepilngadīga bērna un izmeta tevi, vēl nepilngadīgu, no mājas. Viņa tevi tikai dzemdēja, bet neaudzināja,” savu viedokli pauda kāds cits komentētājs.

 

“Tik raksturīgi, ka mātēm patīk zēni, bet meitas vajadzīgas vien tāpēc, lai veiktu mājas darbus un rūpētos par sirmajiem vecākiem. Virzies uz priekšu, turies tālāk no bijušās ģimenes un dzīvo brīnišķīgu dzīvi. Ja kāds tev zvana un velta pārmetumus, saki šim cilvēkam, lai tad viņš rūpējas par tavu māti. Bet tad, kad viņš atteiksies, vienkārši citē viņa paša sākotnējos vārdus un nobloķē viņu,” aicina vēl kāds tīmekļa lietotājs.

 

Kādas ir tavas domas šajā jautājumā? Vai tiešām pieaugušiem bērniem būtu jārūpējas par  vecākiem, ja viņi savulaik ļauni izturējušies pret savām atvasēm? Priecāsimies par taviem komentāriem!

 

Avots: psychologies

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm