Sākums Ģimene Nauda – labākais attiecību indikators! Lūk, kādēļ vieniem pāriem ir kopīgs budžets, bet citiem atsevišķs

Nauda – labākais attiecību indikators! Lūk, kādēļ vieniem pāriem ir kopīgs budžets, bet citiem atsevišķs

- freetime.lv
661 Skatījumi

Nauda — viena no dzīvākajām tēmām ne tikai valsts līmenī, bet arī katrai atsevišķai ģimenei. Redzams, ka dažādas ģimenes izvēlas dažādus finansiālo attiecību modeļus: daži izvēlas kopēju budžetu, bet citi izvēlas saglabāt neatkarību.

Budžets un ģimenes izdevumi

Kurš modelis ir labāks? Un vai atsevišķs budžets liecina par mīlestības trūkumu? Visu par naudas attiecībām pastāstīs psiholoģe Natālija Hnikina.

Kopīgs maciņš pret atsevišķu

Speciālisti uzskata, ka nauda katram pārim ir labs attiecību indikators: ”Laulātie, kuriem ir kopējs budžets, lieliski tiek galā ar šo uzdevumu.

Bet tie, kuri daudzus gadus dzīvo zem viena jumta un tomēr izvēlas atsevišķu budžetu – tie baidās no atbildības attiecībās vai vienkārši izvēlējušies neatkarīgu attiecību veidu.”

Vai pie atsevišķa budžeta paliek vieta mīlestībai?

Psiholoģe ir pārliecināta, ka arī pāri ar atsevišķo budžetu neizjūt mīlestības trūkumu. Vienkārši starp šiem laulātajiem izveidojušās partnerattiecības un katrs ir atbildīgs par sevi. Šeit mīlestības jēdziens ir nedaudz savādāks: ar cieņu pret robežu un otra cilvēka brīvību.

Atsevišķs ģimenes budžets ir 21. gadsimta iezīme

Mums jāņem vērā pārmaiņas, kas notikušas pēdējo gadsimtu laikā. Galu galā, jau sen aizmirstas dienas, kad sievietēm bija aizliegts piedalīties vēlēšanās, kā arī maksāt par saviem pirkumiem.

Šodien sievietes neatpaliek no vīriešiem ne tikai intelektuālā ziņā, bet arī materiālā. Un tas nodrošina viņām iespēju būt neatkarīgām no stiprā dzimuma ienākumiem.

Visu kopējā katlā kopējs ģimenes budžets ne ar ko nav sliktāks par atsevišķo. Tas var būt savādāks. Ja abi partneri nezaudē savu materiālo neatkarību, tas ir brīnišķīgs sadzīves organizēšanas veids.

Nekādā gadījumā nedrīkstētu būt situācija, kad viens atdod visu algu otram. Katrs laulātais dod noteiktu summu kopējiem tēriņiem: produktu iegādei, komunālajiem maksājumiem vai kopīgiem ceļojumiem.

Kurš budžeta modelis labāks? Tas jāizlemj jums pašiem. Bet katram jābūt tādai naudai, kuru var tērēt tikai sev. Piemēram, sievietei nevajadzētu ekonomēt uz produktu rēķina, lai nopirktu sev jaunas zeķes.

Tas attiecināms arī uz vīriešiem: laulātajam nevajadzētu prasīt sievai sīknaudu cigaretēm vai paciņai krekeru. Tas nav pareizi!

Un kādas ir tavas domas par ģimenes budžetu? Kopējs vai atsevišķs? Dalies ar savu viedokli!

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm