Sākums Veselība Kāpēc mēs mostamies naktī un kā palīdzēt sev atkal aizmigt. Ķīniešu ārstu padoms

Kāpēc mēs mostamies naktī un kā palīdzēt sev atkal aizmigt. Ķīniešu ārstu padoms

- freetime.lv
1130 Skatījumi

Ķīniešu ārsti ir pārliecināti, ka pamošanās naktī vienā vai otrā reizē ir simptoms, kas liecina par novirzēm ķermeņa stāvoklī un problēmām emocionālajā sfērā. Kāpēc tas notiek un ko ar to darīt?

 

Kamēr mēs guļam, mūsu smadzenes ir aizņemtas ar ķermeņa atjaunošanu. Šķiet, ka tas pārstartē visas sistēmas un orgānus, lai uzkrātu enerģiju nākamajai dienai. Un, ja mēs pastāvīgi mostamies nakts vidū, tas nenāk par labu mūsu veselībai. Ķīniešu medicīnā ir vispārpieņemts, ka nakts pamošanās laiks norāda, kuri orgāni šobrīd nav līdzsvarā un kuras emocijas neļauj gulēt bez pārtraukumiem.

 

Ko darīt ar šīm zināšanām? Protams, precīzi izdomāt, kurš orgāns un emocijas liek par sevi manīt, kā arī apgūt vingrinājumus, kas palīdzēs iemigt.

 

Vilšanās un žultspūslis

 

Ķīniešu medicīnā tiek uzskatīts, ka visveselīgāk ir aizmigt pirms pusnakts. Ja pēkšņi pamosties laikā no pulksten 23 līdz 1 naktī, tas liecina par problēmām ar žultspūšli kā arī par vilšanos, ko, iespējams, tu slēp pat no sevis.

 

Kā atkal aizmigt? Neieslēdzot gaismu, apsēdies gultā un veic masāžu. Žultspūslis atrodas labajā hipohondrijā. Šī zona ir daļa no tā sauktā “jostas kanāla”, kas ir aprakstīta akupunktūras praksē. Tā, pamatojoties uz nosaukumu, apņem mūsu ķermeni zem apakšējām ribām.

 

Lai turp novirzītu enerģiju, novieto plaukstas uz saules pinuma zonas, pievērs tām uzmanību un masē zonu pa “jostas kanālu” no centra uz labo un kreiso pusi. Veic masāžu lēnām, uzmanīgi sekojot rokām. Tas palīdzēs atslābināt žultspūšļa zonu, normalizēs elpošanu, un pēc dažām minūtēm tu sajutīsi miegainību.

 

Dusmas un aknas

 

Ja pamostamies laikā no 01.00 līdz 03.00, varam droši teikt, ka mums ir problēmas ar aknām, kā arī mēdzam piedzīvot dusmas. Iespējams, mūs pamodina tieši ļaunas domas un atmiņas, kas pārvēršas dusmu piepildītos sapņos.

 

Ja jūties dusmīgs, nav iespējams aizmigt, un ir absolūti bezjēdzīgi sevi pierunāt to darīt. Tāpēc iesaku piecelties un pastaigāt – vismaz pa koridoru. Ja iespējams, ejot izmantojiet pēdas iekšpusi – tur beidzas kanāls, kas saistīts ar “mazo iņ” (enerģija, kas saistīta ar aknu veselību un dusmu emocijām).

 

Pēc 5-10 minūšu staigāšanas atgriezies gultā – un aizmigt būs daudz vieglāk. Ja tas nepalīdz, piecelieties vēlreiz un turpiniet vingrinājumu. Reti kuram sanāk neiemigt, ja viņš atkārto 2-3 staigāšanas vingrinājumus.

 

Skumjas un plaušas

Skumjas ķīniešu medicīnā ir saistītas ar plaušu veselību. Ja tu  pievērs uzmanību hroniski skumjiem cilvēkiem, viņi kā likums mēdz slinkot – tā, ka plaušu galotnes praktiski “neelpo”. Mūsdienu medicīnā to neuzskata par slimību, un arī cilvēks pats nejūt, ka viņam būtu elpošanas problēmas. Tomēr nelīdzsvarotība, kas uzkrājas gadu gaitā, agrāk vai vēlāk noved pie elpošanas sistēmas slimībām.

 

Cilvēki ar šo problēmu kompleksu (plaušas + skumjas) pamostas, kā likums, no 3 līdz 5 no rīta.

Ko tu vari darīt, lai palīdzētu sev aizmigt? Normalizē elpošanu. Sēdi gultā, ieelpojot, pacel taisnas rokas uz augšu, nolaid, kad izelpo. Atkārto vairākas reizes. Un miegs ātri atgriezīsies.

 

Pamošanās pēc plkst. 5:00

Ko darīt, ja pamosties no pulksten 5 līdz 7? Patiesībā tas ir labi: ja esi pamodies un jūties atpūties, tad šis ir ideāls laiks celties. Taču, ja vēlies vēl gulēt, tavs uzdevums ir “nolaist” pieaugošo enerģiju: miera stāvoklī mūsu vitalitātes krājumi, pēc ķīniešu ārstu domām, glabājas vēdera lejasdaļā. Veic sev vēdera masāžu – ar apļveida kustībām pulksteņrādītāja virzienā. Tas pazeminās “pamodināto” enerģiju, tu atkal sajutīsies miegains un varēsi turpināt gulēt.

 

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm