20 – gadīgā Mirjama Djukrē- Lemeja gāja bojā tikai no viena sava drauga skūpsta. Tagad viņas māte brīdina visus par briesmām.
Vienu vakaru Mirjama priecājās ar saviem draugiem un savu puisi. Meitene aizmirsa uzlikt savu aproci – indikatoru,kas uzrāda alerģisku reakciju, kā arī nepaņēma ierīci EpiPen- epinefrīna auto inžektoru.
Mirjamai neredzot, viņas draugs apēda pirms gulētiešanas sviestmaizi ar zemesriekstu sviestu. Viņš maigi noskūpstīja viņu uz lūpām. Viņš pat neiedomājās pateikt meitenei, ka ēdis zemesriekstu sviestu, jo nezināja, ka viņai bija alerģija pret to.
Saskarsmes gadījumā ar alergēnu, organisms reaģē uz kairinājumu momentāni. Saprotot, ka viņa draudzenei ir anafilaktiskais šoks, puisis piezvanīja glābšanas dienestam. Mirjama tika nogādāta uz tuvāko slimnīcu, bet bija jau par vēlu.
Patologs secināja, ka meitene nomira no alerģiskas nosmakšanas. Tagad, Mirjamas māte, Mišelina Djukrē stāsta visiem par šo traģisko notikumu, kas piemeklēja viņas meitu, cerot glābt citus no neuzmanības. Mišelina mudina visus alerģijas slimniekus brīdināt savus apkārtējos par savu atšķirību un neaizmirst nēsāt līdzi pretalerģiskos līdzekļus. Doktore Kristīne Mak – Kukera Imunoloģijas Monreālas Bērnu medicīnas centra galvenā vadītāja, vietējai telekompānijai pastāstīja, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem, pirmām kārtām ir pakļauti līdzīgām alerģijām un sastāda lielāko riska grupu.
“Bērni ir pakļauti alerģisku reakciju riskam visvairāk. Pusaudži visbiežāk pavada laiku ārpus mājām, kur ir daudz potenciālo alerģiju patogēnu, nekā ierastajos mājas apstākļos. Turklāt pusaudži ir tendēti uz bezrūpību un bieži vien aizmirst paņemt līdzi pretalerģiskos līdzekļus pret reakcijām. ”
Cilvēkiem ar alerģijām vajadzētu pievērst lielāku uzmanību videi un cilvēkiem. Cilvēki ar alerģiju pret zemesriekstiem un zemesriekstu sviestu, nevar pat būt tuvu tiem, kas tos ēd, tā kā alerģiju var izsaukt pat vienkārši smarža. Kā arī sviesta atlikumi var palikt mutes dobumā un siekalās līdz pat 4 stundām pēc lietošanas.
Mišelina atzīmē, ka alerģijas slimniekiem ir svarīgi zināt reakcijas laika sākumu. Tas, kas var sākties kā gremošanas reakcija, var pāraugt nātrenē.Turpmāk, kontaktā ar alergēnu sekunžu laikā var sākties anafilaktiskais šoks un nosmakšana.
Uzmanība, zināšanas un pastāvīga EpiPen nēsāšana līdzi – tā ir drošības atslēga.