Sākums Pasaulē Krievijā strādājoši vācieši bērnu iekārtoja vietējā dārziņā. Bet tomēr tas, kas notika tālāk, šokēja visus!

Krievijā strādājoši vācieši bērnu iekārtoja vietējā dārziņā. Bet tomēr tas, kas notika tālāk, šokēja visus!

- freetime.lv
2179 Skatījumi

Ikviens zina, ka starp rietumeiropiešu un pēcpadomju telpas iedzīvotāju mentalitāti ir milzīgas atšķirības. Mums pat ir cita attieksme pret bērniem.

 

Nesen manas kolēģes grupiņā bērnudārzā nonāca bērns, kura vecāki bija ieradušies Krievijā strādāt saskaņā ar līgumu. Viņiem šeit nebija radinieku, tāpēc mazulis tika iekārtots bērnudārzā. Tādējādi dārziņa audzinātājai un auklei tika uzticēts mazs Vācijas pilsonis. Kopš tā laika abas pastāvīgi saskārās ar viņa vecāku neizpratni un pretenzijām vairākos jautājumos

 

Kāpēc vilkt cepuri, ja gaisa temperatūra ir plus 15 pēc Celsija?

Kādu dienu ieraudzīju mazā vācieša māti strīdamies ar audzinātāju. Gaisa temperatūra tajā brīdī bija plus 15 grādi. Kad mamma atnāca izņemt mazuli no dārziņa, viņa pamanīja, ka viņš ir stipri sasvīdis. Laiks bija saulains, bet bērns bija ietīts šallē un galvā uzvilkta cepure. Uz mammas iebildumiem audzinātāja atbildēja, ka galvenais, lai bērnam nav auksti.

 

Šajā ziņā mātes Krievijā un vairākās citās bijušās Padomju Savienības valstīs ievērojami atšķiras no Rietumeiropas sievietēm. Mēs esam pieradušas ļoti uzmanīgi attiekties pret bērnu veselības jautājumu. Rietumeiropā uz tādām lietām skatās vienkāršāk. Piemēram, mamma nesatuntulēs bērnu no galvas līdz kājām, ja ārā pūš tikai neliels vējiņš.

 

Bērnu izskats un apģērbs

Pie mums ir pieņemts bērnus saģērbt skaistās drēbēs. Meitenes tiek tērptas elegantās kleitiņās ar bantēm un volāniem, bet zēni – modernos kostīmos. Mūsu mammas uzskata, ka bērna izskats ir viņa vizītkarte. Savukārt vācieši savus bērnus ģērbj vienkāršās un neuzkrītošās drēbēs. Vāciešu bērns uz pārējo stilīgo krievu bērnu fona izskatījās kā “melnā aita”.

 

Praktiskums ir būtiska vāciešu iezīme. Viņi paši valkā tikai to, kas ir ērts, un ģērbj bērnus pēc šī principa. Vācu bērnudārzā tikpat kā nav redzamas meitenes kleitās, jo tas taču ir neērti. Pie mums viss ir savādāk. Katra mammas vēlas, lai viņu bērnelis grupiņā būtu pats smukākais  un pucē viņu katru dienu kā uz svētkiem.

 

Zobu tīrīšana

Vācieši lielu uzmanību pievērš mutes dobuma higiēnai. Krievijas bērnudārzos nav pieņemts, ka bērniem līdzi ir zobu birstes. Šis fakts ārzemju mammu šokēja.

 

Audzinātāja, protams, ļāva viņas bērnam atnest zobu birsti, taču neviens nezina, vai zobu tīrīšanas process tika uzraudzīts. Tā kā pārējie grupiņas bērni zobus netīra, vācu puisēns, visticamāk, seko viņu piemēram.

 

Dārziņa apmeklējums, kad bērnam ir temperatūra

Kādu dienu mūsu bērnudārza medmāsa bija pagalam sašutusi. Vācieši uzdrošinājās atvest savu bērnu uz dārziņu ar temperatūru 37,3. Mums tā ir nepieņemama situācija, bet vāciešiem gluži normāla prakse. Vācijā neliels klepus, iesnas un drudzis nav iemesls, lai bērns paliktu mājās. Vācu ārsti šādus simptomus neuzskata par bīstamiem, un mātes mierīgi ved slimus bērnus uz bērnu aprūpes iestādi. Mūsu audzinātāja nekavējoties piezvanīja mazā vācieša mammai un lika viņu izņemt no bērnudārza.

 

Ne viss ir tik bēdīgi

Protams, vācietei mūsu noteikumi izrādījās dīvaini, viņa ilgi nevarēja pierast pie tiem, bet sieviete papildus mīnusiem atrada arī plusus. Piemēram, viņa slavēja uzturu mūsu bērnudārzā, nosaucot to par ļoti piemērotu bērnu veselībai.

 

Mana kolēģe beigās sadraudzējās ar vācieti, kura ne reizi vien uzteica ēdināšanas praksi mūsu bērnudārzā. Izrādās, ka Vācijā dārziņos vienkārši nav savas virtuves. Tur tiek piegādāti jau gatavi ēdieni, kas pēc tam tiek uzsildīti un pasniegti. Bērnus pārsvarā baro ar sviestmaizēm un brokastu pārslām. Nav ne runas par veselīgām putrām un sacepumiem, kā tas ir pieņemts pie mums.

 

Vāciete par veselīgo ēdienu tā priecājās, ka bija gatava piedot cepures uzvilkšanu bērnam, kad ārā ir plus 15 grādu un kontroles trūkumu pār zobu tīrīšanu. Un viņai pat patika tas, ka bērnu ar temperatūru uz dārziņu nevar vest. Tādējādi sievietei bija iespēja paņemt slimības lapu un mājās parūpēties par sasirgušo bērnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm