Mums tiek mācīts, ka par naudu var nopirkt visu. Tāpēc, kad mēs redzam , ka uz ielas vienkārši guļ nauda, instinktīvi vēlamies to paņemt un pēc iespējas ātrāk aizbēgt!
Kad redzat, ka uz grīdas atrodas vientuļa monēta, tad Jūs nevarēsiet tai paiet garām, lai to neieliktu savā somiņā. Galu galā, Jūs nevarēsiet vairāk atrast tās īpašnieku!
Tomēr, ja Jūs redzat dažas monētas uz akmens plāksnes, neņemiet tās. Paņemot kaut vienu no viņām, Jūs izrādāt necieņu pret cilvēkiem. Laiku pa laikam kāds no mums dodas uz kapsētu un tur godina savus tuvos radiniekus, kuri nav vairs starp mums.
Arvien vairāk mēs redzam, ka cilvēki atstāj monētas uz kapakmeņiem. Bet pat nedomājiet, ka tā ir apbedīšanas darbinieka nauda, ko viņš nolicis tur, kamēr strādā un aizmirsis to vēlāk paņemt.
Tomēr tam ir īpašs iemesls, kāpēc monētas tika noliktas tieši uz tā kapa, un tas ir kaut kas vairāk nekā tikai nauda.
Godāt mirušos – tā ir gadsimta tradīcija, kas aiziet cauri gadsimtiem. Kad lieta aiziet līdz goda izrādīšanai, senie ēģiptieši to darīja ar lielu greznību, cēla milzu piramīdas – kā mājās saviem mirušajiem valdniekiem. Tomēr, pat lauksaimnieki pirms simts gadiem vēl varēja cerēt iegūt raudulīgas atvadas un vienkāršu apbedīšanu zemē. Galu galā, nav svarīgi, kāda lieluma ir kapu pieminekļi, cik cilvēku atnāca uz bērēm, kāda ir apbedīšanas vietas maksa. Galu galā, mēs savas dzīves beigās tiksim apglabāti zemē.
Tas ir tas, ko dzīvie darītu priekš saviem tuviem radiniekiem, kuri jau sen ir atstājuši viņus, lai atdotu cieņu viņu piemiņai.
Ir grūti noticēt, taču pāris monētas runā par lielāku cieņu, nekā daudz miljonu dārgās piramīdas.
Vīrieši un sievietes, kas dienē mūsu Bruņotajos Spēkos, izrāda zināmu apbrīnu pret saviem biedriem. Starp dienējošiem, veidojas nelokāma saite. Kad kareivis iet bojā, viņa biedri atdot viņam cieņu piemiņai uz zemes.
Mirušiem kareivjiem nebūvē piramīdas, bet viņi saņem mīlestību un cieņu no saviem militārajiem brāļiem un māsām. Un tas ir vairāk vērts nekā jebkuri dārgumi pasaulē.
Pats fakts, ka monētas nav pati lielākā naudas vērtība, tas nemazina faktu, ko tās simbolizē. To patiesā vērtība ir tajā, ka tās palīdz mierināt kareivja sērojošo ģimenes locekļu salauztās sirdis.
Kad Deivs Malenfans apmeklēja Nacionālo kapsētu Holli, Mičiganas štatā, viņš pamanīja, ka uz kapakmeņu augšējās daļas ir rūpīgi novietotas monētas. Viņš bija aizkustināts, un instinktīvi zināja, ka šajā žestā ir dziļa jēga. Viņš nolēma noskaidrot tās nozīmi.
To ko viņš atrada – tas bija pārsteidzoši! “Atstājot monētas uz kapakmens, cilvēki vēlas paziņot mirušā karavīra ģimenei, ka viņi turpina cienīt un mīlēt savu biedru.”
Tomēr katrai monētai pašai pa sevi ir sava jēga.
Lūk, ko Deivs atklāja, kad viņš pārbaudīja monētu nozīmi:
Atstāt monētu uz kapakmens nozīmē, ka Jūs apmaksājiet sava drauga apmeklējumu.
Niķeļa monēta nozīmē, ka Jūs ar savu biedru bijāt vienā nometnē, vai kopā izgājāt militārās apmācības.
Ja Jums ir paveicies, un Jūs kopā dienējāt ar šo kareivi,tad
Jūs atstājiet 10 centu monētu.
Nākamā daļa liks Jums raudāt. Tāpēc labāk to nelasiet, ja Jūs sēžat darbā!
“Ceturtdaļa – ir ļoti svarīga, jo tas nozīmē, ka Jūs bijāt tur, kad gāja bojā šis kareivis”.
Pēdējais punkts bija tiešām ļoti aizkustinošs. Deivs turpināja teikt, ka viņš ir ļoti lepns, padaloties ar šīm zināšanām.
Tradīcija atstāt monētas nav oficiāli sankcionēta. Amerikas Savienotajās Valstīs, pēc baumām, šī tradīcija sākās Vjetnamas kara laikā. Tā kā valsts bija stipri dalīta šajā juceklīgajā laikā, atstājot monētu bija kluss veids veterānam, parādīt cieņu bojā gājušā ģimenei. Kaut atstājot monētas uz kapakmens nav oficiāla militārā prakse, gribētos ticēt, ka pat augsta ranga ģenerāļi vai admirāļi atsevišķos gadījumos apmeklē “izstumto” kapus.
Monētas tiek atstātas nacionālajās kapsētās, cilvēki gatavojas un iet uz labu mērķi. Šie līdzekļi tiek izmantoti, lai uzturētu kapsētu.
Tas mani ļoti aizkustināja. Mūsu karavīri ir pelnījuši labāko, gan dzīvē un pēc nāves. Tas ir tik pārsteidzošs veids, kā atdot cieņu! Katrs no mums var atstāt vienu monētu. Jūs gatavojoties to izdarīt nākamajā kapsētas apmeklēšanās vizītē?
Neaizmirstiet dalīties ar šo rakstu ar saviem – draugiem. Padalīties!