Esmu precējusies ar vīru 33 gadus. Pirms trim gadiem es uzzināju, ka mans vīrs regulāri sūta īsziņas citai sievietei. Tā izrādījās viņa bijusī – viņi bija kopā pirms satikšanās ar mani.
Notika saruna, kurā viņš atzinās, ka zvana viņai, bira asaras, izcēlās skandāls. Dzīve turpinās, bet es nevaru viņam piedot, jo viņš joprojām viņai zvana katru dienu, dažreiz pat naktī, kad jūtas slikti vai kad ir iedzēris, stāsta 50 gadus vecā Svetlana,
Viņš, protams, to visu cenšas slēpt, bet zina, ka man ir nojausma par notiekošo. Es domāju, ka viņš neies pie citas, jo tai sievietei arī ir vīrs, un viņš pats, visticamāk, nevēlas sagraut mūsu ģimeni.
Pastāstiet man, ko darīt. Es saprotu, ka daļa problēmu, iespējams, ir manī, jo esmu auksta un neizrādu vīram pietiekamu mīlestību. Tomēr es nevaru uzvesties savādāk, it īpaši tagad.
Psihologa komentārs
Svetlana, es jūtu tev līdzi. Ir svarīgi saprast, ka jebkura mūsu dzīves problēma ir attīstības avots un līdzeklis sevis izzināšanas un laimes ceļā.
Pārmaiņas nenotiek vienkārši. Veidojot pāri, mēs visi sapņojam par mīlestību, taču reti kurš saprot, ka mīlestība ir ne tikai sajūta, bet arī daudzas darbības dažādos mūsu personības posmos un līmeņos.
Iedomājies brīnišķīgu dārzu, kas ir pamests un vairs netiek kopts. Visticamāk, šajā dārzā augļi pazudīs, un tas aizaugs ar nezālēm. Tāpat arī pārī. Tomēr ir vairāki faktori, kas var ļaut saglabāt mīlestību mūža garumā.
Pirmais faktors ir intimitāte. Intimitāte nevis gultas izpratnē, bet gan garīga tuvība. Lai apmierinātu gan vīriešu, gan sieviešu vajadzības, attiecībās mums jāizjūt siltums un drošība.
Pārim ir svarīgi, lai varētu runāt par jebkādām abiem svarīgām tēmām, lai būtu kopīgas vērtības un plāni, iespēja dalīties intīmos noslēpumos, lai pārim būtu robežas, kurās neiekļūst tuvinieki, ne radinieki, ne draugi. Ja nav tuvības, attālināmies viens no otra, spēlējam lomas, pielāgojamies. Bet šis stāsts nav par mīlestību, bet drīzāk par sevis un partnera iznīcināšanu.
Otrs faktors ir kaislība. Ir svarīgi, lai tavs ķermenis sākotnēji izvēlētos partneri patiesi, un šī izvēle nebūtu prātā balstīta, pamatojoties uz sociālo spiedienu vai bailēm. Tālāk – ja tu fokusā paturi kopā būšanas prieku, tad tas uzliesmo, ja nē, izgaist.
Trešais darbības virziens ir uzticība. Bez pirmajiem diviem aspektiem tā ir gandrīz neiespējama, ja nu vienīgi pastāvīgas ideoloģiskās pašdestrukcijas formātā. Uzticamība ir izvēle, un tā izrādās dabiska tikai tad, kad attiecībās jūtamies labi. Ja attiecības ir sliktas, neērtas, bez prieka – nāk nodevība. Gan fiziski, gan emocionāli.
Padomā par to, kurā no šīm trim jomām jūsu pārī kaut kas nogāja greizi. Pamatojoties uz to, mēģiniet vai nu labot situāciju, vai arī atzīt, ka kopā būt vairs nav iespējams.