Sākums Padomi Viltotas medus šķirnes, kuras mums cenšas iemānīt tirgū. Esi vērīgs, lai neuzķertos uz surogāta!

Viltotas medus šķirnes, kuras mums cenšas iemānīt tirgū. Esi vērīgs, lai neuzķertos uz surogāta!

- freetime.lv
693 Skatījumi

Smiltsērkšķu, vilkābeles, mežrozīšu medus ir faktiski neeksistējošas medus šķirnes. Ja redzi, ka tirgū vai citā tirdzniecības tiek piedāvāts šādu šķirņu medus, tad zini – pārdevēji mēģina tev iemānīt lētus surogātproduktus.

Minēto šķirņu nosaukumus un to īpašības izgudrojuši paši viltīgie tirgotāji. Lūk, kāds mārketings! Tagad es visu paskaidrošu.

 

Mežrozīšu (tējas rozes) medus

Mežrozīte ir augs, no kura medu īpaši daudz nevar iegūt. No viena hektāra šā auga varēs iegūt ne vairāk kā 15 kilogramus medus. Kādu secinājumu no tā var izdarīt? Viss ir loģiski.

Piemēram, lauka rudzupuķes dod 100-120 kilogramus medus uz hektāru. Bet ar liepām apstādīts hektārs var dot aptuveni 600 kilogramu no hektāra. Jā, mežrozīšu medus teorētiski pastāv.

Bet dabiskā veidā to iegūt nav viegli. Tad ir jāiestāda neticams daudzums mežrozīšu krūmu. Šādu medu iegūt, lai to pārdotu lielos daudzumos, ir vienkārši nereāli.

 

Ar nosaukumu “tējas roze” pārdevēji piedāvā no melases (cukura aizvietotājs) un dažādiem piemaisījumiem iegūtu medu, kam ir zema uzturvērtība. Šāds produkts nedos patiesu labumu.

 

Vilkābeles medus

Vilkābeļu medus patiešām pastāv. Turklāt šī šķirne ir diezgan dārga. Šis augs ir labi apputeksnēts, tāpēc var iegūt pietiekami daudz medus.

Bet kāpēc tad tas ir viltots? Ir viens brīdinājums – vilkābele ir augs, kas nav sastopams visos reģionos. Kā tas nākas, ka to pārdod uz katra stūra?

 

Ja vilkābele pārdošanas reģionā neaug, tad, visticamāk, tas ir viltojums. Šā vērtīgā produkta aizsegā viltīgi pārdevēji mēģina pircējiem iesmērēt pašus lētākos medus veidus, kas sajaukti ar biezinātājiem un citiem surogātiem.

Smiltsērkšķu medus

Tik noderīgs augs kā smiltsērkšķis nav medus augs. Šos krūmus apputeksnē vējš. Daži krūmi veido sieviešķos ziedus, citi – vīrišķos. Ziedputekšņi izkliedējas ar vēja palīdzību.

 

Ziedos nav nektāra, tāpēc bites tos īpaši nemīl. Jā, dažreiz šie kukaiņi ievāc ziedputekšņus no smiltsērkšķu krūmiem, bet to daudzums ir ļoti mazs. Tāpēc ir ārkārtīgi grūti iegūt tādu medus daudzumu, lai gūtu peļņu no tā pārdošanas.

 

Ja tirgū ieraugi produktu, ko uzdod par smiltsērkšķu medu, tad, visticamāk, tev gribēs iesmērēt griķu vai saulespuķu produktu ar dažādiem piemaisījumiem.

 

Medus sastāvā bieži ir iekļauti biezinātāji un garšas pastiprinātāji. Vai šādam produktam ir vērtība? Protams, nē!

 

Vai šis raksts tev sniedza vērtīgu informāciju? Varbūt tev ir pieredze saistībā ar medus iegādi? Priecāsimies, ja dalīsies komentāros!

 

 

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm