Sākums Padomi Viena vienīga frāze aizvērs muti tenkotājām uz visiem laikiem!

Viena vienīga frāze aizvērs muti tenkotājām uz visiem laikiem!

- freetime.lv
555 Skatījumi

Dažreiz tenkas vieno cilvēkus vairāk nekā kopējas intereses. Apspriest citu neveiksmes ir daudz jautrāk nekā palielīt vai just līdzi. Stāstītājam tas ir labs pašapliecināšanās veids. Kurš ir pabijis vārdu kauju krustugunīs, mani sapratīs.

Psihologi uzskata, ka 80 % no ikdienas sarunu frāzēm sastāv no tenkām un baumām. Uz tām cilvēki reaģē dažādi: vieniem patīk būt uzmanības centrā, bet citi smagi pārdzīvo. Pārdzīvošanas gadījumā cilvēks iestrēgst negatīvajā situācijā, viņam ir grūti pārslēgties un nedomāt par to. Šāds nospiests stāvoklis provocē dusmas, aizvainojumu un depresiju, kas savukārt slikti ietekmē fizisko veselību. Tā var iedzīvoties nervu sabrukumā.

Pirmais noteikums cīņai ar baumām — izveidot aizsardzību. Nekādā gadījumā nevajag noslēgties sevī un pārstāt runāt par savu dzīvi vispār. Šādā gadījumā tenkas tiks izdomātas. Necenties atspēkot katru jaunu tenkotājas stāstu, tas tikai ielies eļļu ugunī un palielinās negatīvo enerģiju. Arī personīga tikšanās palielinās jaunu tenku veidošanos.

Frāzes komunikācijai

Kā reaģēt, ja tevi grib ievilkt kompromitējošā sarunā? Atbilde ir vienkārša — nevajag iedziļināties svešās intrigās un tenkās! Stingri un noteikti pasaki sarunu biedram:”Kāpēc tu man to stāsti?”

Tik tiešs izteikums darbojās jau no pirmās sekundes, tas iedzen stāstītāju strupceļā un liek saprast, ka neesi ieinteresēta šajā sarunā.

Dusmu vietā — pažēlo tenkotāju, nav svarīgi, kas viņu vada – atriebība, skaudība vai aizvainojums. Viņa vājums ir tik skaidri redzams, ka ar tukšiem vārdiem viņš cenšas izcelties pār tevi. Tikai dziļi nelaimīgs cilvēks atļausies pašapliecināties ar cūcību palīdzību.

Neaizmirsti par savas personības attīstību un pašapziņas celšanu. Pašapziņas latiņu necel pārāk augstu, galvenais, ka tā ir stabila. Lai tiktu skaidrībā ar sevi,, nekautrējies prasīt palīdzību cilvēkiem, kuru viedoklis tev nav vienaldzīgs. Noskaidro savas stiprās un vājās puses. Arī psihologa palīdzība noteikti nebūs lieka.

Ja emocijas un dusmas tevi pārpilda, nekautrējies izmantot psiholoģisko paņēmienu ar neieņemamu torni. Nolien kādā klusā, mierīgā vietiņā un iedomājies sevi kā cietokšņa celtnieku.

Tenkotāji un tev nepatīkamie cilvēki visiem spēkiem cenšas iznīcināt tavu cietoksni. Izstieptas rokas attālumā cel sienu. Liec ķieģeli aiz ķieģeļa tik ilgi, kamēr visi nelabvēļi izzūd skatienam. Domās iesauc cietoksnī savus draugus. Tu esi drošībā, neviens nespēs sagraut tavu neieņemamo fortu! Atkārto šo vingrinājumu katru reizi, kad parādās trauksmes sajūta, tas darbojas – pārbaudīts personīgi!

Ikdienas sarunā nav jāpārvēršas par tenkošanu un negatīvas enerģijas uzņemšanu. Ļauj cilvēkam dzīvot savu dzīvi, pat ja neesi viņa rīcības piekritējs.

Kādas ir tavas metodes cīņai ar tenkām, kuras metodes tu uzskati par efektīgākajām?

Saistītie raksti

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Sapratu Vairāk Par sīkdatnēm

Par sīkdatnēm