Ar ko var lepoties tipiska vidusšķiras pārstāvja virtuve? Droši vien garšīgām maltītēm un sirsnīgām sarunām pie tējas tases.
Bet ne tikai. Vēl par virtuvi droši vien ieinteresētos kāds ziņkārīgs senlietu kolekcionārs.
Galu galā jau kopš mūsu vecmāmiņu jaunības laikiem tur glabājas mums pazīstami priekšmeti. Šie artefakti pārvērš virtuvi par senlietu muzeju un noteikti nepiestāv mūsdienu saimniecei.
Lūk, veci priekšmeti, kas virtuvi pārvērš “akmens laikmetā”
Griešanas dēlis, kas nokalpojis savu laiku
Maz ir tādu cilvēku, kas nomaina griešanas dēļus tiklīdz uz tiem parādās skrambas. Bet šie dēļi nevar kalpot tev 5 vai 10 gadus. No pastāvīga mitruma uz tiem parādās sēnīte, bet plaisās iekļūst baktērijas.
Mikrobus, kas atraduši sev tīkamu vietu, nomazgāt vienkārši nav iespējams. Tāpēc uz griešanas dēļiem, kas savu laiku nokalpojuši, ir bīstami griezt produktus, kurus pēc tam apēdam.
Nemaz nerunājot par to, ka šāds piederums neizdaiļo virtuves interjeru.
Vienreizējas lietošanas konteineri, maisiņi un iepakojumi
Plastmasas pārtikas traukus pēc produkta izlietošanas ekonomiskas saimnieces, kā likums, neizmet atkritumu spainī, bet ievieto virtuves skapītī vai kastē “nebaltai dienai”.
Par laimi, nebaltā diena tā arī nepienāk, bet plastmasas trauku noliktava turpina krāties. Tas pats attiecas uz visa veida vienreiz lietojamiem iepakojumiem. Tie ir tikai nedraudzīgi videi, bet arī aizpilda tavu virtuvi ar nederīgiem krāmiem.
Pannas un katli, kas joprojām “atceras” bijušā PSRS līdera Brežņeva valdīšanas laikus
Protams, vecmāmiņas čuguna panna daudziem ir zelta vērtē. Bet – ja pannas dibenā ir redzamas skrambas un tauku slāni nav iespējams nomazgāt pat ar efektīvākajām metodēm, tev būtu jāšķiras no šī Brežņeva laika virtuves piederuma.
Ēdiens lips klāt pie nekvalitatīvās pannas, bet tas sabojās gan maltīti, gan noskaņojumu.