Pēc ēšanas vienmēr gribas apgulties un atpūsties, bet to nerekomendē darīt. Eksistē liels saraksts, ko nedrīkst darīt pēc ēšanas, lai būtu vesels un nepieņemtos svarā. Iespējams, jums jau kāds ir teicis, ka pēc ēšanas nedrīkst dzert ūdeni. Ja? Viņiem ir taisnība. Interesanti kāpēc? Lasi tālāk…
Smēķēšana
Mediķi nerekomendē smēķēt vispār, nu ja jau jūs nevarat atbrīvoties no šī ieraduma, tad nedariet to vismaz pēc ēšanas. Smēķēšana samazina skābekļa daudzumu asinīs, kas noved pie asinsvadu spazmām. Tādā veidā, vielmaiņas darbība tiek sabojāta, kas rada vēl daudz citas problēmas visā organismā. Smēķēšana pēc ēšanas bieži vien izraisa sāpes vēdera daļā, nevis ēdiens, kā daudzi varētu padomāt.
Gulēšana
Pēc ēšanas tā vien gribas apgulties, bet nevajag to darīt. Pirmkārt, miegs būs trauksmains, jo šajā laikā, jūsu kuņģis intensīvi strādās. Otrkārt, zinātnieki no medicīnas skolām veica pētījumu, kura gaitā noskaidrojās, ka cilvēkiem, kuri devās gulēt pēc ēšanas, paaugstinājās insulta rašanās risks.
Duša un vanna
Nedrīkst arī iet karstā dušā. Vislabāk dušā iet stundu pēc ēšanas, jo tas paaugstina asins cirkulāciju rokām un kājām, bet kuņģim tieši samazinās. Vielmaiņa palēninās, parādās sāpes kuņģī.
Dzert
Ūdeni nerekomendē dzert ēšanas laikā un pēc ēšanas. Tas izšķīdina kuņģa sulu, atstājot kuņģi ātrāk nekā ēdiens, aiznes sev līdz fermentus, kas ir nepieciešami ēdiena pārstrādāšanai. Dzeriet ūdeni 40 minūtes pirms ēšanas.
Ēst augļus
Augļi, kas ir apēsti pēc pusdienošanas vai vakariņošanas, saduras ar ēdienu un sāk skābt. Tas sabojā vielmaiņu. Dietologi rekomendē ēst augļus stundu pirms ēdienreizes un divas stundas pēc.