telefons
Noderīgi

Uzmanies! Atgriezušies telefonkrāpnieki

Pēdējo dienu laikā sociālo tīklu mieru satricinājušas ziņas par īsiem zvaniem no svešiem ārvalstu numuriem, ko saņēmuši Latvijas iedzīvotāji. Vietējie mobilo sakaru nodrošinātāji domā, ka šie te ārvalstu zvanītāji noteikti ir krāpnieki, un numuri no, kuriem viņi zvanījuši, un ko mobilo sakaru operatori piefiksējuši, jau ir nobloķēti.

LMT tas nepārsteidz

Mobilo sakaru vietējais operators “LMT” atklāj, ka ir labi informēti un zina, ka klienti saņem krāpnieku zvanus no Samoa salām un arī no Baltkrievijas. Viņi arī ir parūpējušies par to, lai noteiktie telefonu numuri Latvijā tiktu bloķēti. Viņi ir pārliecināti, ka šāda rīcība – mēģinājumi izkrāpt Latvijas mobilo operatoru klientu naudu ar viltus zvanu palīdzību – nav absolūti nekāds jaunums. Turklāt arī krāpšanas paņēmienu metodes nav laika gaitā mainījušās. Valdis Jalinskis, “LMT” sabiedrisko attiecību speciālists, teic, ka par šādiem krāpšanas mēģinājumiem “LMT” klienti jau gadiem tiek informēti, un šis nav nekāds jaunums.

Uz iepriekšējo dienu laikā saņemto informāciju no klientiem operators ir reaģējis uzreiz, un ņēmis vērā arī ārvalstu operatoru bloķētos līdzīgos numurus, tos nobloķējot arī Latvijā, lai preventīvi pasargātu Latvijas klientus no krāpniekiem.

Brīdinājums visiem Latvijas telefonu numuru īpašniekiem

“LMT” aicina iedzīvotājus, it īpaši tos, kam nav sadarbības partneru vai radu ārpus Latvijas robežām, necelt un neatzvanīt uz ārzemju numuriem, tos gluži vienkārši ignorējot. Arī tādos gadījumos, ja signāls ir bijis īss, nav ieteicams atzvanīt ārvalstu numuriem, jo visbiežāk tiek izmantota iezvanīšanās krāpniecības metode, kad krāpnieki iezvanās no ārvalstu numuriem, kam ir paaugstināta maksa, un pacietīgi gaida, kad viņu upuri atzvanīs. Latvijas telefonu numuru īpašniekiem šāda atzvanīšana un ziņkārības apmierināšana var izmaksāt piecus vai nereti pat vairāk eiro. Par aizdomīgiem numuriem klienti ir aicināti sniegt informāciju “LMT” pa:

  • bezmaksas informatīvo telefona numuru;
  • rakstot uz “LMT” e-pastu.

Ar līdzīgām problēmām saskāries arī “Tele2” sakaru operators. Viņi apstiprina, ka ir saņēmuši klientu sūdzības un, vadoties pēc tām, bloķējuši iespēju klientiem atzvanīt uz ārvalstu telefona numuriem ar diapazonu +6857210XXX. Tas nenozīmē, ka šie numuri nevarēs sazvanīt latviešus. Vienkārši nebūs iespējams atzvanīt tiem atpakaļ.