cigaretes
Šokējoši

Nelegālās cigaretes Lielvārdē ražoja ārvalstnieki

Pirms kāda laika uzsāktajā kriminālprocesā, kas tika sākts Lielvārdes novadā atrastās nelegālās cigarešu ražotnes dēļ, arestētas ir četras personas, no tām divi ārvalstu cilvēki. Šādu informāciju otrdien žurnālistiem devis Latvijas Valsts policijas Rīgas rajona pārvaldes Kriminālās policijas pārvaldes vadītājs Andrejs Sozinovs.

Mazliet vēstures par to, kā sācies kriminālprocess

Nelegālā cigarešu rūpnīca tika atklāta 2018. gada 13. jūlijā. Tajā mirklī ražotnē strādāja deviņi cilvēki, kurus visus policisti apcietinājuši. Pēcāk četriem no šiem deviņiem cilvēkiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājuma veidā. Turklāt arestēto vidū ir divi ārzemnieki, kuru dzimto valsti un pilsonību Andrejs Sozinovs kategoriski atteicās atklāt medijiem.

Valsts policija pašlaik veic izmeklēšanu, vai šīs personas ražotnē tikušas nodarbinātas piespiedu kārtā pret pašu gribu. Tiesa, šobrīd šāda informācija nav apstiprināta. Vēl zināms, ka, lai veiktu ražotnes maskēšanu, darbinieki nav drīkstējuši pamest rūpnīcu. Tā pat policija turpina veikt izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas ir organizējis visus rūpnīcas telpās notiekošos darbus.

Nelegālā rūpnīca ir iekārtota tik profesionāli, ka no malas nav spējusi tikt pamanīta pat no vietējo iedzīvotāju puses. Šo ražotni policijai izdevies atklāt, jo izmeklētāji izmantojuši pieejamo informāciju no iepriekš atklāto nelegālo cigarešu ražotņu lietām.

Policijas priekšnieks aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot policijai, ja ir novērots kāds aizdomīgs angārs, no kura ilgāku laika posmu cilvēki nenāk laukā.

Nelegālās darbības apjoms

Kopā atrasts un konfiscēts:

  • 13 ar pusi miljoni nelegālo cigarešu;
  • 9 tonnas nelegālās tabakas.

To visu visticamāk bija plānots realizēt ārpus Latvijas robežām. Tā pat Valsts policija izsaka minējumus, ka nelegālās cigarešu rūpnīcas darbības laiks ir bijis aptuveni trīs līdz seši mēneši, bet viņi šo minējumu plāno vēl precizēt.

Kaut arī pavisam nesen Ogres novada Krapes pagastā tika atklāta vēl viena iespaidīga nelegālā cigarešu ražotne, policijas priekšnieks Sozinovs teica, ka abu ražotņu sakarā uzsāktie kriminālprocesi sava starpā absolūti nav saistīti. Lielvārdes novadā atklātās ražotnes sakarā uzsāktais kriminālprocess ir par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, realizāciju un pārvadāšanu.