Reklāmraksti

Kredīts pēkšņiem tēriņiem: kā izvēlēties gudri?

Finanšu plānošanas konsultanti nebeidz uzsvērt, cik svarīgi ir veikt iekrājumus un atlikt naudu ne tikai dārgiem pirkumiem, bet arī nebaltām dienām. Un tomēr realitāte ņem savu, un cilvēki ar vidējiem ienākumiem, kam nākas uzturēt ģimeni, ne vienmēr var iekrāt pietiekamu summu. Ja pāris dienas pirms algas pēkšņi rodas nepieciešamība pēc papildu naudas, daudziem vienīgais risinājums ir īstermiņa kredīts. Uzzini šajā rakstā, kādos gadījumos noder ātrais aizdevums, un kā izmantot to atbildīgi!

Svarīgākais par ātro kredītu

Ātrais kredīts ir viens no pieprasītākajiem aizdevumiem privātajam patēriņam Latvijā, tā īpatsvars kopējā parādsaistību apjomā nebanku sektorā ir 41%. Kāpēc jau vairākus gadus tieši šis aizdevumu veids turas aizdevumu topā? Lūk, vien daži iemesli:

 • ātrais kredīts ir interneta aizdevums, kas pieejams tikai tiešsaistē. Lai pieteiktos aizdevumam ir nepieciešams interneta pieslēgums un atsevišķos gadījumos bankas konta izraksts, ko arī var ātri iegūt internetbankā dažu minūšu laikā;
 • īstermiņa aizdevums ir vienīgais kredītu veids, kas nodrošina iespēju aizņemties ne tikai lielas, bet arī salīdzinoši mazas summas, pat 50 eiro. Negaidītiem ikdienas tēriņiem standarta patēriņa kredīti ir pārāk apjomīgi, bet ātrais aizdevums var būt parocīgs;
 • ātrie kredīti ir pieejami bez galvojuma un ķīlas, tāpēc aizdevuma noformēšanas process parasti aizņem mazāk nekā pusstundu. Ja aizņēmējs atbilst kreditora prasībām, kredīts tiek pārskaitīts uz aizņēmēja kontu jau pieteikšanās dienā.

Latvijā ātros kredītus piedāvā vairāki desmiti nebanku kredītdevēji, un gandrīz katrs kreditors šos aizdevumus raksturo kā steidzamu finanšu palīdzību pēkšņiem ikdienas tēriņiem. Taču ko patiesībā nozīmē šī frāze, un kā saprast, vai ikdienas tēriņi ir aizdevuma vērti?

Ko nozīmē kredīts ikdienas tēriņiem?

Ikdienas tēriņi var būt dažādi, jo viens cilvēks visbiežāk pērk pārtiku, bet otrs nevar iedomāties savu dzīvi bez gadžetiem un izklaides. Lai kredīts nepasliktinātu Tavu situāciju, pirms aizņemšanās vienmēr izvērtē, vai vēršanās pēc palīdzības pie kreditoriem ir pamatota:

 • vai Tev ir iespēja iegūt naudu citviet, piemēram, iekrājumos?
 • vai papildu nauda ir vajadzīga nekavējoties vai arī norēķini var pagaidīt līdz algas dienai?
 • vai bez papildu naudas situācija pasliktināsies, piemēram, iestāsies soda sankcijas, kas vēl vairāk palielinās nepieciešamību pēc naudas?
 • vai Tavi ienākumi ir pietiekami lieli, lai jau no nākamās algas atmaksātu aizdevumu pilnā apjomā kopā ar procentiem?

Ja Tava maksātspēja ir pietiekami liela un finanšu situācija – stabila, īstermiņa aizdevums var būt Tev noderīgs. Taču kā orientēties plašajā aizdevumu piedāvājumā? Tev palīdzēs specializēta tīmekļvietne NetCredit.

Visi ātrie kredīti vienuviet – izvēlies ar NetCredit

Kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit ir noderīgs palīgs ikvienam, kurš ir saskaries ar steidzama aizdevuma nepieciešamību. Meklējot informāciju par kredītiem patstāvīgi, var zaudēt vērtīgu laiku un nejauši izvēlēties mazāk izdevīgu piedāvājumu. NetCredit ir apkopota svarīgākā informācija par ātrajiem aizdevumiem, kas palīdz atlasīt aizdevējus pēc pamata parametriem:

 • kredītlimita summas;
 • atmaksas termiņa;
 • procentiem;
 • prasībām aizņēmējiem;
 • papildu priekšrocībām (pirmais kredīts ar 100% atlaidi komisijai u.tt.).

NetCredit veido arī savus kreditoru topus, izmantojot lietotāju vērtējumu. Pašlaik populārākā aizdevēja titulu tur Soho kredīts – aizdevējs, kas piedāvā gan īstermiņa, gan ilgtermiņa aizdevumus ar termiņu līdz diviem gadiem. Bet, ja Tev ir aktuāls specifisks aizdevuma veids, piemēram, kredīts jauniešiem vai kredīts ar negatīvu kredītvēsturi, arī to atradīsi NetCredit platformā pāris sekunžu laikā.

Īstermiņa kredīts ilgu laiku ir bijis viens no vienkāršākajiem aizdevumu veidiem, taču arī tas pakāpeniski izmainās atbilstoši aizņēmēju prasībām un likumdošanas normām. Lai nepalaistu garām svarīgākās ziņas par aizņemšanos, ienāc NetCredit platformā un iepazīsties ar noderīgu informāciju un padomiem!