Šoferes padomi: 12 veidi, kā ieekonomēt degvielu

Šoferes padomi: 12 veidi, kā ieekonomēt degvielu

Aizverat logus

Ja nav nepieciešamība, vienmēr turiet logus aizvērtus. Ir pierādīts, ka ar atvērtiem logiem automašīna tērē lieku puslitru degvielas uz katriem 100 km.

Neaimirstat nomainīt riepas uz vasaras riepām

Prakse rāda, ka braukšana vasarā ar radzēm, var vidēji izmaksāt par 6% vairāk degvielas.

Braucat vienkāršāk

Liedziet sev prieku strauji uzsākt braukšanu vai braši apgriezties. Vidēji tāda “sprēgāšana” jums izmaksās par 10 % vairāk jūsu parastā degvielas patēriņa. Ir pierādīts, ka katrai automašīnai ir savs “ekonomiskais ātrums”, kurā degviela tiek patērēta vismazāk.

Novērtējat sastrēgumu

Vienota stratēģija benzīna ekonomēšanai satrēgumā nav. Jums nākas pašai novērtēt, cik aktīva ir kustība. Ja tā gandrīz nekust – bez domāšanas izslēdzat aizdedzi. Bet gadījumā, kad kustība notiek visu laiku, bet par maziem gabaliem, visu laiku slēdzot iekšā un ārā motoru, jūs riskējat patērēt vairāk degvielu.

Pārbaudāt spiedienu riepās

Braukšana ar pustukšām riepām veicina nevajadzīgu benzīna zudumu, tāpēc vienmēr sekojiet līdzi tam, lai tās vienmēr būtu piepumpētas. Bet arī pārsniegt pieļaujamo atzīmi nevajag, jo tad automobili būs grūti vadīt.

Uzpildāt tādu degvielu, kādu iesaka auto ražotājs

Daudzi autovadītāji izmanto benzīnu ar lielāku oktāna skaitli, nekā iesaka auto ražotājs. Tas tiek darīts, lai it kā paaugstinātu transportlīdzekļa ekspluatācijas laiku, bet patiesībā nekādu efektu tas nedod. Aizdomājieties, ka varat ietaupīt ne tikai uz benzīna daudzumu, bet arī tā cenu.

Bez vajadzības neizmantojat kondicionieri

Protams, ka kondicionieris vai klimata kontroles sistēma, kas ieslēdzas automātiski, neatkarīgi no gadalaika, tas ir labi, bet tas paņem sev 20% benzīna patēriņa. Tā kā neizmantojat kondicionieri, kad tas nav nepieciešams. Tas pats attiecas arī uz sēdekļu apsildi.

Aizvācat no mašīnas visu lieko

Mašīnu nevajag izmantot par noliktavu visam, kas vien jums var noderēt. Atcerieties, jo vairāk auto sver, jo vairāk benzīna tas patērē. Tāpēc aizvāciet bērnu sēdeklīti uz garāžu, ja šodien bērnu nevedīsiet. Un kažoku labāk aiznesiet uz mājām un iekariet skapī. Un kas vēl jums lieks glabājas auto?

Aukstā laikā nosiltinat dzinēju

Dzinēja apsildei ziemā arī aiziet ievērojama daļa degvielas. Tā kā labāk priekšlaicīgi parūpeties par to, lai dzinējs pēc iespējas ilgāku laiku paliktu silts. Mūsdienās tiek pārdotas speciālas automašīnu segas, kas lieliski tiek galā ar siltuma saglabāšanas uzdevumu.

Iegādājaties bonusu karti

Ja jums ir iespēja un jūs vienmēr vai gandrīz vienmēr degvielu pildāt vienā un tai pašā DUS vai viena tīkla stacijās, tad bonusu kartes iegāde būs izdevīga. Atkarībā no programmas, katrā jūsu uzpildes reizē jums tiks uzkrāti bonusi un palielināsies atlaide benzīnam. Tas palīdz lieliski ietaupīt uz benzīnu.

Apbraucat mazas bedres

Pārsteidzoši, bet fakts: kad jūs braucat pa mazām bedrēm tā vietā, lai tās apbrauktu, benzīna patēriņš palielinās. Jūs pat nepamanāt, kā jūsu kāja trīc uz pedāļa, bet dzinējs to pat ļoti pamana: paaugstinās apgriezieni un attiecīgi degviela patēriņš.

Nebraucat vispār

Patiesībā mēs neaicinām jūs atteikties no nepieciešamiem braucieniem. Runa iet par gadījumiem, kad jūs bez problēmām varētu izmantot sabiedrisko transportu vai aiziet ar kājām. Piemēram, līdz tuvākajam lielveikalam, kas atrodas 10 minūšu gājiena attālumā no jūsu mājas, labāk pastaigāties. Jūs ne tikai ieekonomēsiet benzīnu, bet arī uzlādēsieties ar labu garastāvokli, kā arī figūra paliks slaidāka.

 

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?