Pārsteidzoši izgudrojumi, kurus ir izgudrojuši bērni

Pārsteidzoši izgudrojumi, kurus ir izgudrojuši bērni

Vai jūs zināt, ka pastāv īpaša diena, kas veltīta mazajiem izgudrotājiem? Par to jāpasakās Bendžaminam Frenklinam – tieši viņa dzimšanas dienā tiek atzīmēti šie svētki. Pie tam, šāda sakritība bija visai neparasta, jo jaunais Bendžamins 12 gadu vecumā izdomāja un patentēja pleznas, vēlāk viņš izgudroja šūpuļkrēslu un zīmes “pluss” un “mīnuss”elektrībai. Tomēr bez Franklina pasaulē ir vēl daudz talantīgu bērnu-izgudrotāju. Paskatīsimes dažus interesantu bērnu-izgudrotāju stāstus.

  1. Sniega motociklu izgudroja Žozefs-Armans Bombardjē no Kanādas. Sācies viss ar brīdi, kad tēvs zēnam uz 15 gadu dzimšanas dienu uzdāvinājis Ford automašīnu, bet tā ir bijusi tik sliktā stāvoklī, ka praktiski nav braukusi. Tad Armands mašīnu izjaukt pa detaļām, un uztaisīt no tām kaut ko pilnīgi jaunu. Tā arī radās pirmais sniega motocikls. Nedaudz vēlāk viņš dibināja uzņēmumu, kas ražoja lidmašīnas un citu tehniku, bet sniega motociklus tie ražo vēl šodien.
  2. Vienkāršā un ģeniālā ideja par batuta izgudrošanu radās Džonam Nissenam – 16 gadīgam vingrotājam. Interesanti, ka savas pastāvēsanas laikā batuts gandrīz nav mainījies: joprojām tas pats metāliskais rāmis ar vidū izstieptu audumu.
  3. Parasta vidusskolas skolniece Kaliforinjā Iša Karē izgudroja jaunāko akumulatoru mobile telefona uzlādēšanai. Tie tiek uzlādēti tikai 20 sekunžu laikā, un ilgi neizlādējas.
  4. Vairāk kā gadsimtu atpakaļ Frenks Eppersons uz nakti atsāja uz ielas gāzētā ūdens glāzi ar salmiņu. Pēc 18 gadiem 1923. gadā jau pieaugušais Eppersons atcerējās to gadījumu un atvēra veikalu, kas specializējās sasaldēta augļu ledus tirgošanā.
  5. Skolnieki izgudro ne tikai dažādus gardumus un jautras lietiņas, dažreiz tie nodarbojas arī ar nopietniem pētījumiem. Piemēram, 15 gadīgais Džeks Andraka izdomāja aizkuņģa dziedzera, plaušu un olnīcu vēža diagnosticēšanas metodi, turklāt samērā agrīnā vēža stadijā. Metode ir dažas reizes ātrāka un lētāka par iepriekš pielietoto, un tā dod rezultātu jau pēc 5 minūtēm.
  6. Savukārt Lui Brails savos 15 gados, 1824. gadā izdomāja šriftu, kas dod iespēju lasīt akliem cilvēkiem. To līdz pat šai dienai izmanto neredzīgie visās pasaules malās. Par pamatu Lui ņēma šriftu lasīšanai naktī, kuru tajos laikos izmantoja karavīri ziņojumu atšifrēšanai.
  7.  Params Džagli pārsteidza visu pasauli, izgudrojot veidu, kā automobiļu izplūdes gazes pārvērst skābeklī. Šis izgudrojums 3 gadu pastāvēšanas laikā ( no 2011. gada) saņēma vispasaules atzinību un atnesa popularitāti savam radītājam. Bet izgudrojuma jēga ir: izplūdes trubā ieliek speciālu ierīci, kuras iekšpuse ir klāta ar aļģēm. Tieši tās pārstrādā autotehnikas izplūdes skābeklī.
0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?