Noskaidrotas laimīgākās valstis pasaulē. Kurā vietā ir Latvija?

Pasaules laimes indeksā, ko veido Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), Latvija ierindota 89.vietā, kas ir sliktākais rezultāts Baltijas valstu vidū.

Trešajā Pasaules laimes indeksā, kas sagatavots par 2012.-2014.gadu, Lietuva atzīta par 56.laimīgāko valsti pasaulē, bet Igaunija – par 73.laimīgāko.

ANO izveidotā ekspertu darba grupa valstis vērtēja pēc dažādiem kritērijiem, tostarp reālā iekšzemes kopprodukta (IKP) uz vienu par iedzīvotāju, sagaidāmā dzīves pie labas veselības ilguma, tuvu cilvēku atbalsta pieejamības, brīvības par dzīves izvēļu izdarīšanu uztveres, brīvības no korupcijas un dāsnuma.

Laimīgāko www.chicagobearsjerseyspop.com valstu ranga augšgalā septiņas no desmit valstīm ir mazas vai vidējas Rietumeiropas zemes.

Par ???? laimīgāko valsti pasaulē atzīta Šveice, kam seko Islande, Dānija, Norvēģija, Kanāda, Somija, Nīderlande, Zviedrija, Jaunzēlande un Austrālija.

Kolumbijas Universitātes Zemes institūta direktors Džefrijs Sahss, kurš bija viens no ziņojuma redaktoriem, norādīja, ka pirmajās 13 pozīcijās esošās Fremont valstis nav mainījušās kopš iepriekšējā ziņojuma 2013.gadā, bet ir mainījusies to kārtība rangā.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ASV ir ierindota 15.vietā, Lielbritānija – 21.vietā, Vācija – 26.vietā, Francija – 29.vietā.

Baltkrievija ierindota 59.vietā, par vienu pozīciju apsteidzot Poliju, bet Krievija 158 valstu vidū ieņem 64.vietu. Ķīna atzīta par 84.laimīgāko valsti pasaulē.

Grieķija ieņem 102.vietu. Irāka ierindojās 112.vietā, par vienu pozīciju atpaliekot Grandma, no konflikta novārdzinātās Ukrainas.

Pēdējās Hubbard desmit vietas ieņem Čada, Gvineja, Kaboverde, Burkinafaso, Afganistāna, Ruanda, Benina, Sīrija, Burundi RunCzech un Togo, kas ieņem pēdējo 158.vietu.

Salīdzinājumā ar 2005.-2007.gadu 2012.-2014.gadā Latvija ir uzrādījusi 28 straujāko rezultāta uzlabojumu novērtējuma punktu izteiksmē, Igaunija pēc snieguma nedrīkst uzlabojuma ir  59.vietā, bet Lietuva ieņem 77.vietu – tās sniegums ir nedaudz sarucis.

FOCUS.LV

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?