Kur, kad un kāds bija bija lielākais krusas grauds?

1

Krusa- reta parādība, bet katrs noteikti ar to ir saskāries. Spriežot pēc statistikas katra 800 krusa ir ar valrieksta lieluma graudiem, bet katra 1000 ar tenisa bumbiņas lieluma krusas graudiem. Krusa visbiežāk krīt siltā laikā, tad arī stipri zibeņo un līst lietus.

Krusas veidošanās atspoguļojas krusas graudiņa struktūrā. Ja lielāku krusas graudu pārgriež uz pusēm, tad var redzēt, ka tas līdzinās sīpolam. Reizēm krusas grauds atgādina kārtainās mīklas pīrāgu ar ledus un sniega slāņiem. Pēc slāņiem var noteikt cik reizes šis ledus gabaliņš ir ceļojis no lietus mākoņa uz ledainajiem atmosfēras slāņiem.

2

 

Kā tad rodas krusa?

Krusa rodas sākot no 5 km augstuma virs zemes, kur vasarā temperatūra nav augstāka paar 15°С.

3

 

Krusas rašanās iemesls ir mazas ūdens lāsītes, kuras iet cauri aukstām gaisa masām vairākas reizes, tā sasalstot un pārvēršoties nelielās ledus bumbiņās. Reizēm tās ļoti ilgi cirkulē pa aukstajām un siltajām gaisa masām, tā apaugot ar vairākām sniega un ledus kārtām. Krusas graudi izaug tik lieli, jo savādāk nespēj izlauzties no gaisa masām. Jo spēcīgāks ir vējš, jo lielāki būs krusas graudi.

4

 

5

 

Viens no 20- gadsimta lielākajiem krusas graudiem tika piefiksēts Indijā 1929. gada 11 maijā. Daži krusas graudi svēra 1 kilogramu un pārsniedza 13 cm diametrā. Šāda krusa ir īsts posts priekš cilvēkiem. dzīvniekiem un augiem- jo krusa nāk no debesīm ar milzīgu ātrumu un spēku. Krusa ilga ne vairāk kā 15 minūtes, bet visa skartā teritorija līdzinājās karalaukam. 2003 gada 22 jūnijā tika reģistrēts lielākais krusas grauds- Auroras pilsētā Nebraskas štatā. Tas sasniedza 17.8 cm diametrā.

5

1879. gada 30 maijā Ksnzasas štatā tika novēroti 38 cm diametrā lieli krusas graudi. Līdzīga krusa ir retums, bet tas nenozīmē, ka tā nemēdz būt.

avots:  secrets-world.com/interesting/

 

 

 

 

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?