KAS NOTIKS, JA NOKĻŪSIET MELNAJĀ CAURUMĀ

KAS NOTIKS, JA NOKĻŪSIET MELNAJĀ CAURUMĀ

“Ja iekāpsiet melnajā caurumā, tad sajutīsieties kā zobu pasta, no kuras kāds izspiež saturu, – stāsta amerikāņu zinātnieks – astrofiziķis Čārlzs Lū. Kad kāds objekts pārkāpj notikumu slieksni – neatgriešanos no melnā cauruma, sāk darboties tie paši fizikas likumi, kas izraisa okeāna paisumu uz Zemes. Gravitācijas spēks nogalina atkarībā no attāluma. Tāpēc, jo tuvāks Mēness ir Zemei, jo spēcīgāk darbojas tā pievilkšanās mūsu planētai.  Zeme nedaudz izstiepjas uz Mēness pusi, tās ir pārāk nenozīmīgas izmaiņas, lai mēs tās sajustu, bet ūdens uz mūsu planētas virsmas sāk tecēt pa pagarināto asi.

Tuvāk melnajam caurumam, kas ir Zemes lielumā, gravitācija ir daudz spēcīgāka un caurums sāk vilkt jūs savā virzienā, tas ir, notiek tas, ko mēs tiešā nozīmē saucam par “iesūkšanu”. Galu galā jūs izstiepsieties tik daudz, ka pārvērtīsieties par atoma daļiņu plūsmu, kas kustās cauruma virzienā. Bet, tā kā jūsu smadzenes burtiski acumirklī sadalīsies atomos, tad šis fakts nepaspēs jūs pārāk satraukt. Cita lieta, ja jūs iesūks lielākā caurumā. Piemēram, melnajā caurumā, kas ir Saules sistēmas lielumā, pievilkšanās spēki nav tik spēcīgi. Tas, iespējams, ļaus jūsu ķermenim saglabāt struktūru, tomēr šajā gadījumā jūs sagaida piedzīvojumi izliektā telpā un laikā. Pirms jūs nokļūsiet melnajā caurumā, jūs kustēsieties tā virzienā ar pastāvīgi pieaugošu ātrumu, un šis ātrums kļūs arvien tuvāks gaismas ātrumam.

Jo ātrāk jūs kustēsieties telpā, jo lēnāka būs jūsu kustība laikā, līdz kamēr laiks faktiski jums neapstāsies. Tad jūs spēsiet ieraudzīt objektus, kas melnajā caurumā nonākuši pirms jums, pie kam vienlaicīgi pagriežoties – visu, kas nekad tajā neiekļūs. Viss šis jūsu acu priekšā notiks vienā acumirklī, sākot no Lielā Sprādziena līdz Visuma izdzišanai. Tas būtu visaizraujošākais ceļojums, kādu tik spējat iedomāties. Ja vien tas būtu iespējams.”

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?