Interesanti fakti par sieviešu greizsirdību

Interesanti fakti par sieviešu greizsirdību

Pārliecība par sevi ir sievietes stabilitātes ķīla pret greizsirdības sajūtu. Vismaz tā uzskata sociologi pēc veikto pētījumu rezultātiem. Ja sieviete pati sevi uzskata par skaistu un pievilcīgu pretējā pola pārstāvjiem, tad greizsirdību no viņas puses nesagaidīt. Sievietes spēja mīlēt pašai sevi ir ļoti svarīga, lai viņas savstarpējās attiecības ar iemīļoti un vēlāk – ar otro pusīti, veidotos harmoniski. Nepārliecība par savu sievišķo burvību veicina uzticības zudumu kā pret sevi, tā pret savu mīļoto. Tādas nepārliecības simptoms ir pārāk biežie zvani savai pusītei un  apnicīgie jautājumi, piemēram, “Kur tu esi?”, “Kad būsi atpakaļ?”, “Ko dari?”.

Patiesībā tāda uzvedība parāda, ka sieviete baidās, ka blakus vīrietim var būt kāda cita, ar kuru viņš grib viņu piekrāpt, un cenšas kontrolēt vīrieti. Tāda iecere beidzas ar izgāšanos, jo iznīcina  uzticību un pakāpeniski nogalina jūtas. Greizsirdība uz cilvēkiem iedarbojas visnegatīvākā veidā. Ir aprēķināts, ka  nikna un nepārbaudīta greizsirdība samazina dzīves ilgumu par 10 gadiem. Greizsirdības pārmāktām (un pārmāktiem) paaugstinās spiediens, neizbēgami veidojas sirds saslimšanas. Tā kā vīram dotā brīvība un pārliecība par sevi ir obligāti nosacījumi veselīgai un laimīgai laulībai.

Pie interesanta secinājuma par cilvēkiem, kuriem ir lielāka nosliece uz greizsirdību, ir nonākuši kanādiešu zinātnieki. Izrādās, ka vislielākie greizsirži ir cilvēki ar kādu ķermeņa daļu asimetriju. Tādiem cilvēkiem ir bailes no vientulības un tie ir pakļauti kompleksiem par savu ārējo izskatu.

Zinātnieki uzskata, ka sieviešu greizsirdība tiek pamatota ne tikai ar nepārliecību par sevi, bet tai ir arī bioloģisks pamats. Sievietes greizsirdības augstākais punkts tiek sasniegts aplidošanas, grūtniecības un pirmo bērna gadu laikā. Tas viņās ir dabas ielikts, jo vīrieša rūpes, uzticība un aizsardzība viņām ir šai laikā nepieciešamas, lai izpildītu goda funkcijas dzimtas turpināšanai. Savu artavu sieviešu greizsirdības fenomena pētīšanā ir devuši arī bioķīmiķi. Izrādās, ka sievietes uzticība ir atkarīga no viņas hormonālā fona stāvokļa. Pamatojoties uz veiktajiem pētījumiem Ūtrehtas universitātē, Holandes zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka par neuzticības atbildīgo sievietes organismā ir hormons testosterons. Ja tā līmenis ir virs normas, sieviešu dzimtas pārstāve būs uzmanīgi un aizdomīgi izturēsies pret saņemto informāciju par viņas mīļoto, kas var pāraugt slimīgā greizsirdībā. Ūtrehtas universitātes pilsētā tika veikts eksperiments, kurā piedalījās 364 sievietes, kuras tika sadalītas divās grupās. Pirmās grupas sievietēm veica nelielas testosterona injekcijas un tika vērots to uzticības līmenis. Eksperti nonāca pie slēdziena, ka sievietes greizsirdības pastiprināšana vīriešu hormona testosterona līmeņa paaugstināšanas rezultātā viņu organismā ir cilvēka evolūcijas rezultāts. Senajos laikos vīriešiem testosterons atbildēja par briesmu atpazīšanu, bet sievietēm tas izstrādājās vien nenozīmīgā daudzumā. Dzīves apstākļu maiņa, hormonālie preparāti, kurus sievietes lieto, vecuma izmaiņas noved pie tā līmeņa paaugstināšanās un attiecīgi “vīriešu” emociju parādīšanās.

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?