Interesanti fakti par draudzību

Interesanti fakti par draudzību

Amerikāņu zinātnieki ir pierādījuši, ka draugi spēj mūs sasildīt. Izrādās cilvēki, kas izraisa mūsos tikai labas emocijas, spēj veidot subjektīvu siltuma sajūtu. Interesanti un pārsteidzoši fakti:

  1. Speciālisti apgalvo, ka satikties ar draugiem ir noderīgi veselībai. Lieta tāda, ka bieži sazinoties, paaugstinās progesterona līmeni, un tas līdzinās psiholoģiskai izlādēšanās, kā arī mazina trauksmes līmeni.
  2. Starptautisko draudzības dienu atzīmē 30. jūlijā. Tā tika oficiāli apstiprināta 2011. gadā.
  3. Zinātnisku pētījumu gaitā atklājās, ka nepietiekama saziņa ar tuviem draugiem slikti ietekmē cilvēka veselību. Tie, kuriem ir maz draugi, ir pakļauti ne tikai bezmiegam, bet arī hroniskam nogurumam. Tādi cilvēki par 90 % vairāk cieš no depresijas, nekā tie, kuriem nav nepietiekamas saziņas ar draugiem.
  4. Tie bērni, kuru vecāki viegli komunicē ar daudziem draugiem un paziņām, dzīvo ievērojami ilgāk nekā tie, kuru vecāki dažādu iemeslu dēļ no komunikācijas izvairās.
  5. Starp sieviešu un vīriešu draudzību ir liela atšķirība. Lieta tāda, ka vīrietis pret draugu attiecas samērā lojāli. Viņiem ir daudz vieglāk piedot draugam, nekā sievietei piedot draudzenei. Tieši tas ir iemesls, kāpēc vīrieši reti maina savus draugus.
  6. Interesants fakts: draugiem savā starpā ir noteiktas ģenētiskas līdzības. To var salīdzināt ar kādu radniecīgu saikni. Un viss tāpēc, ka draugus mēs izvēlamies neapzināti.
  7. Aptuveni 90% visu sociālo tīklu apmeklētāju apgalvo, ka draudzību iespējams izveidot tikai ar dzīvas komunikācijas apstākļos un tikai patiesi satiekoties.
  8. Zinātnieki atklājuši, ka padzīvojuši cilvēki, kuri ar vecajiem draugiem sazinās daudz vairāk nekā ar radiniekiem, dzīvo ilgāk. Bet starp citu, tuva saziņa ar radiniekiem nekādi neietekmē cilvēka dzīves ilgumu.
  9. Sociologi noskaidrojuši, ka Sidneja tiek uzskatīta par pilsētu, kurā dzīvo visdraudzīgākie cilvēki.
  10. Jo cilvēks ir izglītotāks, jo viņam ir mazāk problēmu ar komunikāciju. Statistika liecina, ka tiem cilvēkiem, kuri izņemot skolu nav ieguvuši nekādu citu izglītību, izjūt nepietiekamu saziņu ar draugiem.

 

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?