5 stāsti par dzīvniekiem, kuri izglābuši cilvēkus no nāves

5 stāsti par dzīvniekiem, kuri izglābuši cilvēkus no nāves

Ir zināmi daudzi stāsti par cilvēkmīļiem delfīniem un suņiem-varoņiem. Vēl grūtāk ir iztēloties lauvu, cūku vai vali, kas cīnās par grūtībās nonākuša cilvēka dzīvību. Un tomēr…

1. Lauva glābj meitenīti no nolaupītājiem

Viss notika 2005. Gadā. Kāda 12-gadīga Kenijas meitenīte tika meklēta jau veselu nedēļu. Bija zināms, ka viņu nolaupīja, lai ar varu apprecinātu. Bet pēc nedēļas bērnu atrada – trīs lauvu kompānijā, kuras, kā izrādījās, atbrīvoja ķīlnieci, līdz nāvei pārbiedējot nolaupītājus.

Vēlāk izrādījās, ka līdz brīdim, kad ieradās policija, lauvas aptuveni pusi dienas apsargāja meitenīti. Viņas ne tikai nenodarīja viņai pāri pašas, bet rūpīgi sekoja, lai neviens cits viņai netuvotos. Zvēri aizgāja tikai tad, kad ieradās likuma kalpi. Speciālisti pieļāva, ka uz šādu cēlu rīcību plēsējus pamudināja meitenītes asaras, kas kaut kādā veidā atgādina skaņas, kādas izdod mazi lauvēni.

2. Gorilla izglābj 3 gadus vecu puisēnu

Kā zināms, zooloģiskajos dārzos mežonīgus dzīvniekus tur speciāli norobežotos voljēros. Šo teritoriju dzīvnieki uzskata par “savu” un, kā likums, dedzīgi attiecas pret viņas robežu ievērošanu.

1996. gada 18. augustā Brukfīldas pilsētas (ASV, Ilionisas štats) zooloģiskajā dārzā iebruka trīsgadīgs puisēns – uzrāpās uz norobežojuma, kas atdalīja gorillas voljēru no skatītājiem, un iekrita tieši pie pērtiķiem. Norobežojuma augstums bija aptuveni 5 metri, bērns stipri sasitās un zaudēja samaņu.

Tā kā palīdzību no cilvēkiem nācās gaidīt pārāk ilgi, pie bērna glābšanas ķērās gorilla Binti-Džua. Viņa uzmanīgi pacēla zēnu rokās un šūpojot aiznesa viņu uz ieeju voljērā, kur bernu pārņēma atsteigušies glābēji. Gan policija, gan zooloģiskā dārza darbinieki atzina, ka bez Binti palīdzības situācija varēja būt daudz sliktāka.

Lai jūs nepadomātu, ka tā ir nejaušība un gorillas rīcība tika nepareizi iztulkota – 1980. gados ļoti līdzīgs gadījums notika Džērsijas zooloģiskajā dārzā. Tur arī puisēns iekrita voljērā pie gorillām un zaudēja samaņu, bet viņu izglāba vislielākais tēviņš grupā, kas apsargāja bērnu, atgaiņājot no zēna pārējos, kamēr neieradās glābēji.

3. Valis izglābj slīkstošu nirēju

Tas notika Polarland akvārijā, kas atrodas Ķīnas pilsētā Harbin, nirēju sacensību laikā. Dalībniekiem bija jāienirst līdz ledaini auksta baseina dibenam, kur peldēja vaļi – aptuveni 6 metru dziļumā. Un to vajadzēja darīt bez akvalanga.

Viens no dalībniekiem bija 26 gadīgā Janga Juna. Kad viņa sasniedza dibenu, viņas kāju sarāva krampis. Meitene krita panikā, sāka smakt. Likās, ka nāve nav tālu. Par laimi, tuvumā peldēja ļoti gudrs baltais valis Mila.

Tā sagrāba Jangas Junas kāju ar matu un uzvilka virspusē. Meitene izdzīvoja, un tas pilnībā ir Milas nopelns.

4. Cūka izglābj saimnieku no sirds lēkmes

Sākumā resnīti Lulu uzdāvināja uz dzimšanas dienā sievietei, kura negribēja viņu ņemt līdzi. Cūku paņēma gaviļnieces mamma Jo Enna – daļēji aiz žēluma, daļēji ar domām par Lieldienu galdu. Tā vai savādāk, bet cūkas personīgās īpašības nevienu neinteresēja.

Bet, kā izrādījās, šī radījuma ārējā skaistuma trūkums tika kompensēts ar asprātību un pat cēlsirdību.

Kad Jo Ennai bija sirds lēkme, Lulu tūlīt pat norientējās un skrēja palīdzēt. Pareizāk sakot, skrēja pēc palīdzības, bet parastai rukšķei, kurai vieta uz svētku galda jau rezervēta, piekritīsiet, tā ir diezgan varonīga rīcība. Vēl viens moments – līdz tam brīdim Lulu nevienu reizi neatstāja norobežoto sētu, bet šeit pēkšņi saprata, kā atvērt vārtiņus.

Tā vai savādāk, Lulu atstāja dzimto sētu un tika līdz tuvākajam lielceļam. Sagaidījusi, kad tālumā parādās mašīna, viņa apgūlās braucamās daļas pašā vidū. Ko gan viņai vajadzēja darīt? Stopēt?

Tomēr ar pirmo reizi šī viltība nenostrādāja, un neviens neapstājās. Tad Lulu aizskrēja mājās – pārbaudīja, kā tur saimniecei iet, un atkal atgriezās savā postenī uz lielceļa. Tikai pēc 45 minūtēm viens no vadītājiem apstājās. Iespējams, arī ar domām par svētku galdu.

Viņš sekoja Lulu uz māju, kur atrada bezpalīdzīgo Jo Ennu. Piezvanīja ātrajai palīdzībai un sievieti izdevās izglābt. Bet Lulu saņēma balvu – virtuli ar ievārījumu. Ne īpaši dāsni, bet Lulu bija ļoti apmierināta.

5. Trusis izglābj cilvēku no diabētiskās komas

Lai nu no kura gaidīt izlēmību un drosmu, bet nu ne jau no trušiem. Vismaz tā bija līdz laikam, kad kāds puisis Simons Stegals neiekrita diabētiskajā komā, kas varēja beigties ļoti bēdīgi. Tas notika, kad Simons atpūtās uz dīvāna savās mājās Kembridžā (Anglija).

Viņa sieva Viktorija bija tuvumā, bet bija pilnīgi pārliecināta, ka vīrs pēc smagas darba dienas ir iemidzis. Par laimi, mājās dzīvoja vēl trusene Dorija, kas uzreiz saprata, ka ar saimnieku noticis kaut kas slikts. Viņa uzlēca uz Simona un sāka pa viņu enerģiski lēkāt un izmisīgi aplaizīt viņa lūpas, cenšoties atgriezt savu barotāju pie dzīvības.

Drīz Viktorija pamanīja trusenes neparasti rīcību un beidzot aptvēra, ka ar vīru kaut kas nav kārtība, un piezvanīja ātrajai palīdzībai.

Tā, pateicoties parastas trusenes jūtīgumam un uzstājīgumam, tika izglābta cilvēka dzīvība.

avots: secrets-world.com

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?