18 dažādi veidi, kā izmantot tējas maisiņus

closeup-artistic-studio-tea-bag-wide

Daudzi tējas maisiņus izmanto tikai vienu reizi, tas ir, 1 maisiņš = 1 krūzīte tējas. Pēc tam principā maisiņš ir jāizmet. Bet tas nemaz nav obligāti. Ir daudz veidu, kā atrast tam jaunu pielietojumu.
1. Uzvārāt stiprāku tēju
Ja jums patīk stiprāka tēja, tad atstājiet iepriekš izmantot tējas maisiņu un pievienojat to krūzei ar jaunu. Novārījums nebūs tik stiprs, bet vienalga dos patīkamu garšu. Šis paņēmiens der jebkurai sarkanai vai zaļai tējai, bet baltā tēja gan ir pārāk delikāta, lai uzvārītu vēlreiz.

2. Piešķirat makaroniem un graudaugiem patīkamu piegaršu
Izdzerot tēju, maisiņu var izmantot, lai dotu labāku garšu daudziem ēdieniem. Tāpēc ieliekat maisiņu katliņā ar karstu ūdeni, uzvārāt, bet pēc tam pievienojiet makaronus, rīsus vai citus graudaugus.
Vajadzīgs padoms, lai jūs pamēģinātu?Pamēģināt pagatavot rīsus jasmīnu vai kumelīšu tējas novārījumā, makaronus – zaļajā tējā, bet auzu pārslas – melnajā tējā ar garšvielām vai kanēļa novārījumā.

3. Mēslojat dārzu
Vecos maisiņus uzvārāt vēlreiz. Vājo tējas novārījumu pārlejat spainī un aplaistāt augus, lai pasargātu tos no sēnīšu infekcijām. Bez tam, ja attaisīsiet maisiņus un to saturu izbērsiet uz augu saknēm, tad atbaidīsiet tādus kaitēkļus kā peles. Tāpat vecos maisiņus var pievienot galvenajam mēslojumam, lai paaugstinātu uzturvielu koncentrāciju. Galvenais neaizmirstat no maisiņiem noņemt metāla skavas, ja tādas ir.

4. Atbrīvojaties no netīrumiem uz paklāja
Izmantojat izlietotos tējas maisiņus grīdas segumu tīrīšanā un patīkama aromāta radīšanā. Izmantotos tējas maisiņus var glabāt ledusskapī, ūdens krūzītē, lai pasargātu tos no bojāšanās, kamēr savāksiet pietiekamu daudzumu virsmas tīrīšanai. Pēc tam attaisāt tos un saturu pažāvējat, līdz tie kļūs nedaudz mitri. Tad uzberat uz paklājiem un grīdas segumiem, atstājat, līdz tie izžūst.  Tad atliek vien izsūkt ar putekļsūcēju vai vienkārši rūpīgi saslaucīt sausās tējas lapiņas.

5. Neitralizējat ikdienas smakas
Tēja lieliski noder, lai atbrīvotos no nepatīkamām smakām mājās. Samaisāt tējas lapas ar kaķu tualetes smiltīm. Ieliekat izmantotos tējas maisiņus ledusskapī, lai tur līksmotu svaigums. Iemetat dažus sausus tējas maisiņus atkritumu spainī, lai neitralizētu nepatīkamās smakas, pirms tās sākušas izplatīties pa virtuvi. Tie ir tikai daži piemēri, bet ir arī daudzi citi varianti.

6. Uztaisāt gaisa atsvaidzinātāju
Uzpilināt dažus pilienus jūsu mīļākās ēteriskās eļļas uz izlietotiem, sausiem tējas maisiņiem, lai izveidotu brīnišķīgus gaisa atsvaidzinātājus mājās, birojā vai automašīnā. Tā kā lielākajai daļai tējas maisiņu ir klāt diedziņš, tad pakarināt tos nebūs problēma. Tiklīdz eļļas smarža ir izgaisusi, uzpiliniet vēl dažus pilienus, un jūs atkal būsiet svaiguma apskauti. Tādējādi šie maisiņi veic dubultu funkciju: nomāc nepatīkamas smakas un piepilda jūsu mājas ar brīnišķīgu aromātu..

7. Izdzenat mājas kaitēkļus
Pelēm ne visai patīk tējas smarža. Tāpēc pamēģināt skapjos, pieliekamajos, kā arī visās citās vietās, caur kurām peles tiek jūsu mājās, novietot izmantotus tējas maisiņus. Papildus aizsardzībai var maisiņus piesūcināt ar piparmētru ēterisko eļļu. Tad maisiņi palīdzēs ne tikai atbrīvoties no uzbāzīgajiem grauzējiem, kā arī tādiem mājas kaitēkļiem kā zirnekļi un skudras, bet tai pat laikā radīs patīkamu, svaigu piparmētras aromātu!

8. Noņemat taukus no netīriem traukiem
Iemērcat traukus siltā ūdenī ar pāris izmantotiem tējas maisiņiem, lai izšķīdinātu taukus bez agresīvu ķimikāliju izmantošanas. Tēja palīdzēs atmiekšķēt jebkuru traukiem pielipušu ēdienu un paglābs jūs no mokošās trauku kasīšanas.

9. Atbrīvojaties no produktu smakas uz ādas
Pēc tādu produktu kā ķiploks, sīpols un zivs apstrādes, izmantojiet vecos tējas maisiņus, lai nomazgātu rokas un atbrīvotos no ieēdušajām smakām.

10. Mīkstināt ādu uz papēžiem
Izmantotos tējas maisiņus pievienojat siltam ūdenim un paturat tajā kājas, lai neitralizētu nepatīkamās smakas, mīkstinātu tulznas un barotu ādu.

11. Ieejat antioksidantu vannā
Pateicoties augstajam antioksidantu saturam, peldēšanās siltā ūdenī ar tējas lapu novārījumu nodrošināš jums burvīgu ādas kopšanu. Var vai nu izmantotos tējas maisiņus pakarināt uz krāna un ūdeni vannā liet caur tiem, vai arī iemest tos tieši ūdenī, lai iegūtu barojošu tējas vannu. Kā bonusu var izmantot aromātiskās tējas ar jasmīnu vai kumelītēm, lai ar aromterapijas palīdzību atļautu jūsu ķermenim vēl vairāk atslābināties.

12. Nomierināt iekaisušu ādu
Vēsi, mitri tējas maisiņi ir lielisks dabīgs līdzeklis, lai noņemtu iekaisumu. Lai atvieglotu diskomfortu, ko izraisa acu nogurums, uzlieciet tos uz vaigiem. Ar to palīdzību var samazināt saules apdeguma sekas. Uzliekat maisiņu uz ziluma, lai noņemtu diskomfortu un palīdzētu paātrināt sadzīšanu. Rūpīgi apsmērējat kodumus, lai izvadītu toksīnus, mazinātu sāpes un pietūkumu.

13. Cīnāties ar infekcijām
Siltus, mitrus maisiņus pieliekat ādai tādu saslimšanu kā konjunktivīts, čūla, herpes, kārpas vai jebkuru citu saslimšanu gadījumā, lai iznīcinātu infekciju, mazinātu sāpes un paātrinātu sadzīšanas procesu.

14. Atbrīvojaties no nepatīkamās smakas mutē
Izmantojat divreiz uzvārītus tējas maisiņus, lai iegūtu pilnīgi dabīgu, atsvaidzinošu skalojamo līdzekli. Tam nepieciešams vienkārši no maisiņiem uzvārīt vāju tēju. (Šis paņēmiens darbojas ar daudzu tēju veidiem, tomēr vislabākais rezultāts ir ar piparmētru un zaļo tēju.)

15. Mitrināt matus
Uzvārāt vāju tēju no izmantotajiem maisiņiem un ar iegūtu novārījumu izmazgājat matus pēc šampūna lietošanas, lai mitrinātu un barotu matus un galvas ādu.

16. Atjaunojat koka virsmas
Izmantojat vāju uzvārītu tēju, lai tīrītu un iegūtu spīdumu uz parketa grīdām, vai pulētu koka mēbeles.

17. Uztaisāt stiklu tīrīšanas līdzekli
Aplejat izmantotos tējas maisiņus ar verdošu ūdeni un izsmidzināt iegūto tēju uz logiem, spoguļiem un citām stikla virsmām, lai nomazgātu netīrumus, pirkstu nospiedumus. Nobeigumā notīrāt stiklu ar tīru lupatu, lai izvairītos no nogulsnēm un putekļiem.

18. Nokrāsojat papīru vai audumu
Ar stipru tēju var garlaicīgam, baltam papīram piešķirt sēpijas nokrāsu un pārvērst to antikvārā pergamentā. Bet ar vāju tēju var nokrāsot baltu audumu brūnā, oranžā vai bāli dzeltenā krāsā.

Nobeigumā
Iepazinušies šeit ar daudzām noderīgām idejām, jūs droši vien gribēsiet turpmāk krāt tējas maisiņus, lai kārtīgi paeksperimentētu. Tomēr mitros tējas maisiņus var uzglabāt istabas temperatūrā tikai vienu dienu, ne vairāk. Pretējā gadījumā tos vajag atdzesēt, lai novērstu pelējuma un baktēriju veidošanos. Tikai atceraties, ka visi dabīgie produkti, tai skaitā arī tēja, bojājas pēc pietiekami ilga laika uzglabāšanas, pat ledusskapī. Ja jūs šaubāties, paļaujaties uz savu ožu. Ja vecajiem tējas maisiņiem ir dīvaina smaka, labāk tos izmest un izmantot jaunus.

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?