13 svarīgākās gurķu īpašības

13 svarīgākās gurķu īpašības

1. Gurķis satur visus cilvēkam nepieciešamos vitamīnus: В1, В2, В3, В5, В6, vitamīnu С; folijskābi, dzelzi, kalciju, fosforu, magniju, kāliju, cinku.

2. Vai dienas otrajā daļā jūtaties noguris? Kofeīna dzērieni jums nepalīdzēs. Lai atjaunotu spēkus, jums nepieciešams produkts, kas satur B grupas vitamīnus un ogļhidrātus. Visi B grupas vitamīni atrodami gurķī, bet izrādās, ka gurķī atrodami arī ogļhidrāti. Pietiek apēst vienu gurķi, lai spēki atjaunotos.

3. Jums apnicis tīrīt aizsvīdušo spoguli vannasistabā katru reizi pēc dušas? Pirms vannošanās nosmērējat spoguli ar gurķa šķēlīti – tas neaizsvīdīs un vannasistabā būs patīkams aromāts.

4. Ja jūsu dārzu bieži apciemo kaitīgie kukaiņi, alumīnija traukā ieliekat gurķa šķēlītes. Gurķa savienojums ar alumīniju radīs ķīmisku reakciju, kā rezultātā radīsies smaka, kuru cilvēks nejūt, bet kuru kukaiņi nevar ciest.

5. Esat nodomājusi iet uz baseinu, bet kautrējaties par celulītu uz kājām? Paņemat 1-2 šķēlītes gurķa un iesmērējat vietas, kur ir celulīts. Gurķim ir kosmētiska īpašība uz noteiktu laiku savilkt ādu. Krunciņas uz sejas arī var uz kādu laiku nogludināt ar gurķa palīdzību, āda kļūs tvirtāka.

6. Jūs iedzērāt alkoholisku dzērienu, un jums sāka sāpēet galva. Pirmkārt, vairāk nedzerat. Otrkārt, apēdat gurķi un ejat gulēt. No rīta pamodīsaties „svaigs kā gurķītis“, un galvassāpju nebūs. Gurķī ir arī cukurs, un elektrolīts, kas kopā ar B vitamīnu regulē vielmaiņu, ko izjaucis alkohols un radījis galvassāpes.

7. Gribat tikt vaļā no kaitīgā ieraduma uzkost pirms miega? Gurķi kļuvuši par ceļotāju, mednieku un ceļojošo tirgotāju sabiedroto, jo tiem nepieciešama pilnvērtīga, uz ātru roku pagatavojama barība.

8. Jums gaidāma svarīga tikšanās, bet nav laika notīrīt apavus. Paņemat gurķa šķēlīti un notīriet kurpju virsmu vienu reizi. Apavi uzreiz sāks spīdēt kā jauni. Bez tam, gurķī ir ūdensnecaurlaidīgas vielas, tāpēc lietus laikā kājas neizmirks.

9. Sāk čīkstēt ritenis vai durvis, bet WD-40 eļļa beigusies. Paņemat gurķi, sasmērējiet asi, un čīkstēšana pāries.

10. Pirms eksāmena uztraucieties un nav laika veikt nomierinošu masāžu? Paņemat gurķi, sagrieziet aplīšos, uzlejiet verdošu ūdeni un paelpojiet garaiņus – acumirklī nomierināsieties.

11. Jums ir nepatīkama smaka mutē. Paņemat gurķa šķēli un 30 sekundes to pakošļājiet. Smaka pazudīs.

12. Ūdens krānus un gāzes plīti vajag tīrīt. Paņemat gurķa šķēli un vajadzīgo vietu vairākas reizes paberziet. Virsma ne tikai sāks spīdēt, bet nepaliks arī nekādu netīrumu pēdu. Bez tam, jūsu rokas un nagi saskarsies ar dabīgu materiālu, nevis ķīmiju.

13. Jūs kaut ko uzrakstījāt ar pildspalvu un kļūdījāties? Paņemat gurķa mizu un uzmanīgi nodzēsiet nevajadzīgo burtu. Gurķis var notīrīt pat flomāsteru.

0 Comments
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Leave a reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

2018

Log in with your credentials

Forgot your details?